Biblioteka w tramwaju. Nowy pomysł władz miejskich

Data: 2020-09-25 10:58:23 Autor: pobarski

Od czwartku w Kalkucie w Indiach rozpoczyna działalność pierwsza w mieście biblioteka… tramwajowa. Zaczytany tramwaj kursować będzie na trasach zlokalizowanych w pobliżu uniwersytetów.

Obrazek w treściFotografia ilustracyjna

Kalkuta to jednak z największych miast w Indiach, w których też znajdują się też największe w kraju lokalne ośrodki naukowe. To właśnie w tym mieście znajdują się całe ulice księgarń i antykwariatów, które odpowiadają na potrzeby studentów uczących się na uczelniach wyższych. 

Tym razem władze miejskie wpadły na pomysł uruchomienia specjalnego, zaczytanego tramwaju. Ten nietypowy środek komunikacji miejskiej kursować ma na trasach, które obejmować będą przystanki zlokalizowane przy najważniejszych dla studentów punktach.

Czytaj także: Kanadyjka od dwóch lat prowadzi księgarnię na kółkach

Tramwajowa biblioteka będzie oferowała książki i najnowsze czasopisma, a także broszury dotyczące egzaminów i naborów do służby cywilnej w Indiach. Na terenie tramwaju udostępniona zostanie także przestrzeń na czytanie e-książek oraz bezpłatne wi-fi

Tramwaj ma przemierzać stałą trasę o długości 4,5 km i docierać będzie między innymi na  College Street, na której znajduje się około 30 placówek edukacyjnych.Tramwaj ma być pierwszym elementem większego projektu, który obejmie m.in. organizację klubów książkowych czy festiwalów literackich. 

Czytaj także: Książki wylądowały na ulicy Kalkuty. Cyklon zniszczył księgarnie

W maju Kalkuta zmagała się ze skutkami Cyklonu Amphan, który przeszedł przez Indie oraz Sri Lankę. Niszczycielska siła cyklonu zalała wiele dzielnic miasta, pod wodą znalazła się także College Street – na chodniki wypłynęły książki, podręczniki i publikacje naukowe znajdujące się w księgarniach zlokalizowanych przy tej ulicy. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.