Powstał spektakl teatralny na podstawie książki Olgi Tokarczuk 

Data: 2021-01-11 10:13:54 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Szukacie ciekawych sztuk teatralnych w Internecie? Teatr Powszechny stworzył spektakl na podstawie powieści Bieguni Olgi Tokarczuk. Premiera 30 stycznia w Internecie. 

Obrazek w treściFot. Krzysztof Bieliński

Odkąd Olga Tokarczuk otrzymała Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury, jej książki wśród polskich czytelników stały się jeszcze popularniejsze. Niebawem fani twórczości noblistki będą mieli szanse zobaczyć Biegunów zaadaptowanych na sztukę teatralną. 

Bieguni – spektakl teatralny 

Bieguni to historia ludzi z przeszłości, ale także i teraźniejszości. Noblistka w swojej książce zabrała nas w podróż od sułtańskich pałaców przez nowoczesne lotniskowe hale odlotów, a twórcy spektaklu pragną przekazać obraz świata Noblistki –  „niejednoznaczny, wielopłaszczyznowy, odpowiadający kakofonii i dysonansom współczesnego doświadczenia”.

Czytaj także: Edytuj Wikipedię wraz z Olgą Tokarczuk. Niezwykły konkurs dla internautów

Adaptacja Biegunów pojawi się na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego. Spektakl zostanie wyreżyserowany przez Michała Zadrę, który wraz z Barbarą Wysocką odpowiadają za adaptację powieści na scenariusz teatralny. 

W rolach głównych w spektaklu wystąpią Sylwia Achu, Arkadiusz Brykalski, Mamadou Góo Ba, Wiktor Loga-Skarczewski, Karina Seweryn i Ewa Skibińska. Za scenografię odpowiadać będzie Robert Rumas. 

Czytaj także: Nowa książka Olgi Tokarczuk już w listopadzie! 

Premiera teatralnej wersji Biegunów odbędzie się pod koniec stycznia. Oficjalnie spektakl będzie można zobaczyć w sieci w formie transmisji na żywo 30 stycznia br. Sztuka pojawi się w repertuarze Teatru Powszechnego także dzień później, 31 stycznia oraz we wtorek 2 lutego 2021 r. 

Pierwszy raz adaptację zobaczyć można było w formie pokazu „work in progress" w ramach Festiwalu Boska Komedia.

Bieguni – książka 

Bieguni to jedna z najważniejszych książek w dorobku Olgi Tokarczuk. Publikacja ukazała się w Polsce w 2007 roku i wzbudziła zainteresowanie zarówno czytelników, jak i krytyków. Po publikacji w Wielkiej Brytanii w angielskim przekładzie, powieść uhonorowana została jedną z najważniejszych światowych nagród literackich – The Man Booker International Prize.

W dorobku Noblistki znajduje się także książka Prowadź swój pług przez kości umarłych. Powieść, której akcja dzieje się w Kotlinie Kłodzkiej, została zekranizowana przez Agnieszkę Holland oraz Kasię Adamik. Filmowa adaptacja nosi tytuł Pokot

Książkę Bieguni kupić można poniżej:

Spojrz na te strone , dobry przyklad

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bieguni
Olga Tokarczuk8
Okładka książki - Bieguni

Nowa, bardzo oczekiwana powieść, której pisarka poświęciła ostatnie trzy lata pracy. Bieguni to książka odważna, w której Olga Tokarczuk...

dodaj do biblioteczki
Reklamy