Zobaczymy kolejny film z serii „Bridget Jones”?

Data: 2019-05-31 07:51:00 Autor: pobarski
News - Zobaczymy kolejny film z serii „Bridget Jones”?

W 2016 roku na ekranach kin mogliśmy zobaczyć film Bridget Jones Dziecko, stanowiący trzecią część filmowej serii o nietypowej brytyjskiej dziennikarce. Być może za jakiś czas zobaczymy kolejny film, tym razem na podstawie książki Bridget Jones: Szalejąc za facetem.

Helen Fielding i jej Dziennik Bridget Jones to już sztandarowa lektura z gatunku romans i literatura kobieca. Powieść, która wydana została po raz pierwszy w 1995 roku, rozkochała w sobie czytelniczki i czytelników na całym świecie. I nic w tym dziwnego, wszak opowieść o nieco niezdarnej, ale poszukującej miłości pracowniczce wydawnictwa – a później: dziennikarce – to dla wielu odzwierciedlenie prawdziwego życia.

Parę lat później na ekranach zobaczyć można było ekranizację książki. W rolę główną wcieliła się wówczas Renée Zellweger, która do dziś kojarzona jest właśnie z postacią Bridget Jones. W 2016 roku pojawił się film Bridget Jones Dziecko na podstawie opowiadań Fielding publikowanych w odcinkach w gazecie (później wydane w formie książki o tym samym tytule).

Dziś pojawiają się spekulacje na temat możliwości ekranizacji kolejnej książki z cyklu – Szalejąc za facetem. Jest to trzeci tom pierwotnej trylogii Helen Fielding. Powieść wydana została w 2013 roku.

Choć na ten moment nie ma oficjalnych informacji potwierdzających rozpoczęcie prac nad filmem w przyszłości, to sama Zellweger – ostatnio występująca w serialu Netfliksa What/If – nie wyklucza możliwości wcielenia się kolejny raz w postać Bridget Jones.

Znacie tę serię? Chcielibyście zobaczyć kolejny film z Bridget?

Fot. mat. prasowe UIP Polska

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Bridget Jones. Szalejąc za facetem
0
Okładka książki - Bridget Jones.  Szalejąc za facetem

Bridget Jones powraca! W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Apetyt na miłość
Stephanie Kate Strohm
Apetyt na miłość
Łapy i ogony
Magdalena Podbylska
Łapy i ogony
Pokaż wszystkie recenzje