Zobaczymy kolejny film z serii „Bridget Jones”?

Data: 2019-05-31 07:51:00 Autor: mojebestsellery
News - Zobaczymy kolejny film z serii „Bridget Jones”?

W 2016 roku na ekranach kin mogliśmy zobaczyć film Bridget Jones Dziecko, stanowiący trzecią część filmowej serii o nietypowej brytyjskiej dziennikarce. Być może za jakiś czas zobaczymy kolejny film, tym razem na podstawie książki Bridget Jones: Szalejąc za facetem.

Helen Fielding i jej Dziennik Bridget Jones to już sztandarowa lektura z gatunku romans i literatura kobieca. Powieść, która wydana została po raz pierwszy w 1995 roku, rozkochała w sobie czytelniczki i czytelników na całym świecie. I nic w tym dziwnego, wszak opowieść o nieco niezdarnej, ale poszukującej miłości pracowniczce wydawnictwa – a później: dziennikarce – to dla wielu odzwierciedlenie prawdziwego życia.

Parę lat później na ekranach zobaczyć można było ekranizację książki. W rolę główną wcieliła się wówczas Renée Zellweger, która do dziś kojarzona jest właśnie z postacią Bridget Jones. W 2016 roku pojawił się film Bridget Jones Dziecko na podstawie opowiadań Fielding publikowanych w odcinkach w gazecie (później wydane w formie książki o tym samym tytule).

Dziś pojawiają się spekulacje na temat możliwości ekranizacji kolejnej książki z cyklu – Szalejąc za facetem. Jest to trzeci tom pierwotnej trylogii Helen Fielding. Powieść wydana została w 2013 roku.

Choć na ten moment nie ma oficjalnych informacji potwierdzających rozpoczęcie prac nad filmem w przyszłości, to sama Zellweger – ostatnio występująca w serialu Netfliksa What/If – nie wyklucza możliwości wcielenia się kolejny raz w postać Bridget Jones.

Znacie tę serię? Chcielibyście zobaczyć kolejny film z Bridget?

Fot. mat. prasowe UIP Polska

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje