reklama

Zobaczymy kolejny film z serii „Bridget Jones”?

Data: 2019-05-31 07:51:00 Autor: Patryk Obarski
News - Zobaczymy kolejny film z serii „Bridget Jones”?

W 2016 roku na ekranach kin mogliśmy zobaczyć film Bridget Jones Dziecko, stanowiący trzecią część filmowej serii o nietypowej brytyjskiej dziennikarce. Być może za jakiś czas zobaczymy kolejny film, tym razem na podstawie książki Bridget Jones: Szalejąc za facetem.

Helen Fielding i jej Dziennik Bridget Jones to już sztandarowa lektura z gatunku romans i literatura kobieca. Powieść, która wydana została po raz pierwszy w 1995 roku, rozkochała w sobie czytelniczki i czytelników na całym świecie. I nic w tym dziwnego, wszak opowieść o nieco niezdarnej, ale poszukującej miłości pracowniczce wydawnictwa – a później: dziennikarce – to dla wielu odzwierciedlenie prawdziwego życia.

Parę lat później na ekranach zobaczyć można było ekranizację książki. W rolę główną wcieliła się wówczas Renée Zellweger, która do dziś kojarzona jest właśnie z postacią Bridget Jones. W 2016 roku pojawił się film Bridget Jones Dziecko na podstawie opowiadań Fielding publikowanych w odcinkach w gazecie (później wydane w formie książki o tym samym tytule).

Dziś pojawiają się spekulacje na temat możliwości ekranizacji kolejnej książki z cyklu – Szalejąc za facetem. Jest to trzeci tom pierwotnej trylogii Helen Fielding. Powieść wydana została w 2013 roku.

Choć na ten moment nie ma oficjalnych informacji potwierdzających rozpoczęcie prac nad filmem w przyszłości, to sama Zellweger – ostatnio występująca w serialu Netfliksa What/If – nie wyklucza możliwości wcielenia się kolejny raz w postać Bridget Jones.

Znacie tę serię? Chcielibyście zobaczyć kolejny film z Bridget?

Fot. mat. prasowe UIP Polska

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Szalejąc za facetem
Helen Fielding23
Okładka książki - Szalejąc za facetem

Bridget Jones powraca! W niesamowicie śmiesznej i długo wyczekiwanej powieści musi sobie odpowiedzieć na następujące pytania: CO ROBIĆ, gdy sześćdziesiąte...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje