Chce wierzyć w szczęście. Fragment książki „Gabi. Możesz wszystko!"

Data: 2019-11-18 14:40:25 Autor: Sławomir Krempa
News - Chce wierzyć w szczęście. Fragment książki „Gabi. Możesz wszystko!

Książka Gabi. Możesz wszystko! to najnowsze przygody rozśpiewanej i roztańczonej Gabrysi oraz jej przyjaciela Bartka, tym razem w zimowo-świątecznej, pełnej magii scenerii!

Czy istnieje przepis na bycie idealnym rodzicem?

Czy można się nauczyć wiary we własne możliwości?

Jak szkolny pokaz talentów potrafi odmienić całe życie?

Gabi wychowuje się w rodzinie zastępczej, ma sześcioro rodzeństwa. Uwielbia marzyć, ciągle chodzi z głową w chmurach, a dobry humor niemal nigdy jej nie opuszcza. Bartek jest nieśmiałym jedynakiem, który wszystkim się przejmuje. Na pozór wiele ich różni, ale tak naprawdę łączy ich przyjaźń od pierwszego wejrzenia.

W rodzinie Gabrysi nadchodzą wielkie zmiany. Dziewczynka opracowuje plan, który pomoże jej się z nimi zmierzyć, a Bartek szybko rusza jej z pomocą. Jednak to niejedyny dylemat pojawiający się w ich życiu. Tradycyjnie na ulicy Teraźniejszości w Nowej Soli wiele się dzieje. Przed grupą dzieciaków kolejne przygody, zmartwienia, ważne decyzje do podjęcia. Czy i tym razem sobie poradzą?

 

Dziś wieczorem słuchajcie Meloradia!! Rozmowę ze mną przeprowadzi kochana Kayah 😍 Jej audycja „Tu i teraz” startuje już...

Opublikowany przez Magdalena Różczka Środa, 13 listopada 2019

Do lektury książki Gabi. Możesz wszystko! zaprasza Burda Książki. Dziś w naszym serwisie prezentujemy premierowe fragmenty: 

Jeśli nie znasz jeszcze poprzednich części o przygodach Gabi…

Gabrysia, Wanda, Michał, Helenka, Kuba, Filip, Alicja – i już pełna chata w komplecie!

Ta cała gromadka wraz z rodzicami tworzy naprawdę kochającą się rodzinę. Rodzinę zastępczą!

Jakiś czas temu wprowadzili się do małego domu w Nowej Soli. Ich sąsiadem jest dziewięcioletni Bartek, z którym Gabrysię połączyła przyjaźń od pierwszego wejrzenia. Choć różnią się od siebie, przeżywają niezwykłe przygody.

W pobliżu mieszka również Dziwak. Podobno nie znosi dzieci i porywa je dla okupu – taka krążyła o nim legenda. Kto wie, czy gdyby nie przypadkowe zdarzenie, mali sąsiedzi nadal nie uciekaliby przed nim w popłochu? Na szczęście okazało się, że to miły starszy pan.

Gabi to niepoprawna optymistka i marzycielka. Kocha tańczyć i śpiewać. Długo ćwiczyła układy taneczne, aby dostać się do wymarzonej szkoły muzycznej w Zielonej Górze. Bartek bardzo wspierał przyjaciółkę, nawet grał jej na swojej gitarze.

Niestety tuż przed egzaminem dziewczynka skręciła kostkę! Tak bardzo jednak chciała zobaczyć eliminacje, że dojechała na miejsce i… dostała się na wydział wokalny!

Po kilku miesiącach okazało się, że wyobrażenia o zajęciach w szkole muzycznej były zupełnie inne, a pobyt w szpitalu uświadomił Gabrysi, czego naprawdę chce: tańczyć oraz bawić się z rodzeństwem, Bartkiem i nowym kotem Kłaczkiem.

Chce się czuć wolna i nie robić niczego wbrew sobie.

Chce wierzyć w szczęście i w to, że księżyc w pełni potrafi spełniać marzenia!

Poznajcie kolejne losy uroczej Gabi, jej rodziny oraz najlepszego przyjaciela pod słońcem!

W naszym serwisie możecie już przeczytać kolejny fragment książki Gabi. Możesz wszystko. Książkę kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gabi. Możesz wszystko!
0
Okładka książki - Gabi. Możesz wszystko!

Najnowsze przygody rozśpiewanej i roztańczonej Gabrysi oraz jej przyjaciela Bartka - tym razem w zimowo-świątecznej, pełnej magii scenerii! Czy istnieje...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
iBoy
Kevin Brooks
iBoy
Pokaż wszystkie recenzje