„Chilling Adventures of Sabrina” - najnowsze wiadomości o 3. sezonie

Data: 2020-01-23 14:16:31 Autor: pobarski

Już 24 stycznia na Netfliksie zadebiutuje trzeci sezon popularnego serialu Chilling Adventures of Sabrina stanowiący nową wersję Sabriny, nastoletniej czarownicy. Co wiadomo o trzecim sezonie i czy widzowie mogą spodziewać się kolejnej transzy?

Obrazek w treści

Przygody Sabriny, nastoletniej czarownicy były przed laty jednym z najchętniej oglądanych amerykańskich seriali młodzieżowych. Niedawno serial powrócił w nowym formacie dzięki platformie Netflix, która postanowiła stworzyć własną interpretację perypetii bohaterki.

Czytaj także: Co nowego na Netfliksie w styczniu? Premiery filmów i seriali

Co wiadomo o nowych sezonach serialu?

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 – opis

W trzecim sezonie serialu Sabrina musi poradzić sobie ze skutkami minionych wydarzeń.

Mimo że dziewczyna pokonała Lucyfera, to nadal musi poradzić sobie z opętanym ciałem jej chłopaka, Nicholasa, który poświęcił swoje życie właśnie dla niej. By uratować Scratcha, Sabrina łączy siły ze swoimi przyjaciółmi i ma nadzieję, że razem uda się przywrócić jej ukochanego.

To jednak nie wszystkie problemy, z jakimi zmaga się czarodziejka. Po pozbyciu się Mrocznego Pana, sama dziewczyna musi zostać królową, by uchronić tron przed niebezpiecznymi rywalami, w tym Księciem Piekła.

W Greendale zaś niespodziewanie pojawi się mroczne plemię, które do końca spędzi jej sen z powiek.

Chilling Adventures of Sabrina sezon 3 – ile odcinków?

Do tej pory na serial składało się 20 odcinków – w pierwszym sezonie wyemitowano dziesięć epizodów, w drugim dziewięć oraz jeden odcinek specjalny. Według zapowiedzi trzeci sezon składać się będzie z ośmiu nowych odcinków.

Chilling Adventures of Sabrina – czy będzie sezon 4?

Chociaż sezon 3 jeszcze na dobre nie zagościł na ekranach, to już teraz wiadomo, co dalej z serialem. Według informacji, jakie pojawiają się w sieci, fani mogą spodziewać się kolejnego, czwartego sezonu serialu.

Potwierdza to oficjalnie Netflix, informując, że w pracach nad 4 częścią zaangażowani będą m.in. Gavin Leatherwood i Lachlan Watson. W produkcji ponownie pojawi się też Kiernan Shipka, odtwórczyni głównej roli.

Czwarty sezon serialu ma mieć, podobnie jak trzecia transza, osiem odcinków.

Łącznie, według zapowiedzi Netfliksa, w najbliższym czasie widzowie mogą spodziewać się szesnastu nowych odcinków.

Co ważne, wiemy już, jaki pomysł mają twórcy na 4. sezon „Sabriny". Twórca serialu, Roberto Aguirre-Sacasa, mówi, że główną inspiracją będzie twórczość H.P. Lovecrafta. W kolejnym sezonie skupimy się na pałacowych intrygach i walce o władzę pomiędzy Lilith, Lucyferem i Sabriną. Roberto Aguirre-Sacasa nazywa kolejny sezon „piekielną wersją The Crown". W Greendale stoczona zostanie epicka bitwa dobra ze złem, zrealizowana z wielkim rozmachem. 

Chilling Adventures of Sabrina – książki

Prawdziwi fani serialu powinni też poznać książkowe wersje historii Sabriny. Po raz pierwszy postać Sabriny pojawiła się w komiksach, które wydawane były w USA w latach 70. Przez wydawnictwo Archie Comics. Powstało łącznie ponad 70 zeszytów z Sabriną w roli głównej, a oprócz tego stworzono też kilkanaście książek dla młodzieży z tą bohaterką.

Jedną z najnowszych publikacji jest książka Sezon na czarownice. Chilling Adventures of Sabrina opublikowana w ubiegłym roku nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego.

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice
Sarah Rees Brennan0
Okładka książki - Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice

“Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice” autorstwa Sarah Rees Brennan to idealna dla fanów mrocznych klimatów i...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Antarabhawa
Przemysław Szulgit
Antarabhawa
Ciało nie kłamie
Judy Melinek
Ciało nie kłamie
Wskrzesina
Artur Boratczuk
Wskrzesina
Dama z wahadełkiem
Paulina Kuzawińska
Dama z wahadełkiem
Wszystko nie tak! 2
Izabella Frączyk
Wszystko nie tak! 2
Nowy chłopak
Paula Rawsthorne
Nowy chłopak
Pokaż wszystkie recenzje