Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
ISBN: 9788327159526
Liczba stron: 300
Tytuł oryginału: Season of the Witch
Język oryginału: język angielski
Tłumaczenie: Donata Olejnik

Tom 1 cyklu Chilling Adventures of Sabrina

Ocena: 0 (0 głosów)

“Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice” autorstwa Sarah Rees Brennan to idealna dla fanów mrocznych klimatów i magii powieść o przygodach nastoletniej czarownicy Sabriny wychowywanej przez ciotki czarownice - Zeldę i Hildę.

Sabrina to z pozoru zwykła dziewczyna. Uczęszcza do normalnej szkoły, ma tam przyjaciół. Z przyjemnością ogląda z nimi horrory, świętuje Halloween i udaje, że żadnej magii nie ma, że nic takiego nie istnieje, że to tylko fikcja. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Nastolatka pochodzi z magicznej rodziny, której korzenie sięgają bardzo głęboko do świata magii i czarów. Ciotki Zelda i Hilda uczą dziewczynkę praktykować magię, a już za niedługo nadejdzie dla niej kolejny etap wtajemniczenia w ten świat.

W swoje 16 urodziny Sabrina musi przyjąć chrzest od Czarnego Pana i rozpocząć naukę w Szkole Magii. Całe jej dotychczasowe życie musi się diametralnie zmienić. Dziewczyna ma porzucić dawną szkołę, zniknąć z życia swoich przyjaciół i zacząć nowy etap. Sabrina ma wątpliwości, czy to jest życie dla niej, czy na pewno chce zacząć praktykować magię na co dzień. Czy te zmiany są warte porzucenia dotychczasowych przyjaciół? W powieści nie zabraknie również wątku romantycznego. Sabrina od zawsze była zakochana w chłopaku ze szkoły - Harveyu, trudno było im przejść z etapu przyjaźni do bycia razem. Sabrina obmyśla sprytny plan i rzuca na niego zaklęcie miłości. Wydarzenia, które będą miały miejsce potem, wzbudzą w dziewczynie kolejne fale wątpliwości. Czy za sprawą magii nie zejdzie na mroczną drogę, z której już nie ma odwrotu?

Tagi: dla młodzieży młodzieżowe netflix Sabrina

Kup książkę Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy