Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice

Tom 1 cyklu Chilling Adventures of Sabrina

“Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice” autorstwa Sarah Rees Brennan to idealna dla fanów mrocznych klimatów i magii powieść o przygodach nastoletniej czarownicy Sabriny wychowywanej przez ciotki czarownice - Zeldę i Hildę.

Sabrina to z pozoru zwykła dziewczyna. Uczęszcza do normalnej szkoły, ma tam przyjaciół. Z przyjemnością ogląda z nimi horrory, świętuje Halloween i udaje, że żadnej magii nie ma, że nic takiego nie istnieje, że to tylko fikcja. Tymczasem prawda jest zupełnie inna. Nastolatka pochodzi z magicznej rodziny, której korzenie sięgają bardzo głęboko do świata magii i czarów. Ciotki Zelda i Hilda uczą dziewczynkę praktykować magię, a już za niedługo nadejdzie dla niej kolejny etap wtajemniczenia w ten świat.

W swoje 16 urodziny Sabrina musi przyjąć chrzest od Czarnego Pana i rozpocząć naukę w Szkole Magii. Całe jej dotychczasowe życie musi się diametralnie zmienić. Dziewczyna ma porzucić dawną szkołę, zniknąć z życia swoich przyjaciół i zacząć nowy etap. Sabrina ma wątpliwości, czy to jest życie dla niej, czy na pewno chce zacząć praktykować magię na co dzień. Czy te zmiany są warte porzucenia dotychczasowych przyjaciół? W powieści nie zabraknie również wątku romantycznego. Sabrina od zawsze była zakochana w chłopaku ze szkoły - Harveyu, trudno było im przejść z etapu przyjaźni do bycia razem. Sabrina obmyśla sprytny plan i rzuca na niego zaklęcie miłości. Wydarzenia, które będą miały miejsce potem, wzbudzą w dziewczynie kolejne fale wątpliwości. Czy za sprawą magii nie zejdzie na mroczną drogę, z której już nie ma odwrotu?

Informacje dodatkowe o Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice:

Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2019-10-30
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Tytuł oryginału: Season of the Witch
Język oryginału: język angielski
Tłumaczenie: Donata Olejnik

Tagi: dla młodzieży młodzieżowe netflix Sabrina

Kup książkę Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice

Chilling Adventures of Sabrina. Sezon na czarownice - opinie o książce

Rozpalając ogień
Sarah Rees Brennan0
Okładka ksiązki - Rozpalając ogień

Prequel Ścieżki wróżek. Seria Przeznaczenie: Saga Winx wprowadza czytelników do niezwykłego świata Magix, w którym młode czarodziejki i czarodzieje przeżywają...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;