Znamy datę premiery polskiej komedii "Chrzciny"

Data: 2021-10-22 10:20:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Chrzciny to kolejna polska komedia obyczajowa. Jest ona pierwszą pełnometrażową produkcją Jakuba Skoczenia. Film dystrybuowany w naszym kraju przez Galapagos Films ma już swoją kinową datę premiery. Na film wybierzemy się do kin pod koniec listopada. 

Obrazek w treści

Intrygująca opowieść w doborowej aktorskiej obsadzie aktorskiej zadebiutuje pod koniec listopada. Co wiemy o nowej polskiej komedii? O czym opowiada? Kiedy dokładnie wybierzemy się na film do kina?

Chrzciny – opis filmu 

Film Chrzciny to polska komedia, której akcja rozgrywa się w grudniu 1981 roku. Główną bohaterką jest Marianna, niezwykle gorliwa katoliczka, cierpiąca z powodu skłóconej od lat rodziny. Postanawia wykorzystać chrzest swego najmłodszego wnuka, by w końcu pogodzić swoje dzieci, które od lat są na wojennej ścieżce. Niestety jej plan mocno się komplikuje. Dzieje się tak za sprawą ogłoszonego przez Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego. Marianna nie zamierza się jednak poddać, i aby doprowadzić swój plan do szczęśliwego finału, postanawia ukryć prawdę o sytuacji w Polsce. Niewinne kłamstewko doprowadza wkrótce do szeregu zaskakujących wydarzeń. 

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 22 do 29 października 2021 roku


Stan wojenny to mroczna część naszej najnowszej historii. Jednak wielu ludzi, pamiętających 13 grudnia 1981 roku przywołuje z uśmiechem dziwny fakt – nie było teleranka. Zawsze fascynowało mnie to tragikomiczne podejście Polaków do wydarzeń historycznych. Można odnaleźć je w wielu polskich filmach, np. w „Zezowatym szczęściu” Andrzeja Munka czy też w „Pułkowniku Kwiatkowskim” Kazimierza Kutza. Szara rzeczywistość zostaje w nich zderzona z elementami komizmu. Ta dwoistość stała się kluczem do pomysłu na film „Chrzciny”- mówi reżyser Jakub Skoczeń.

Chrzciny – obsada filmu

Film Chrzciny to komedia w iście gwiazdorskiej polskiej obsadzie. W roli Marianny Katarzyna Figura, znana z filmów Żurek czy serii Kiler. Towarzyszą jej: Maciej Musiałowski (Sala samobójców. Hejter), Tomasz Schuchardt (Jesteś Bogiem, Karbala), Michał Żurawski (Karbala, Król), Agata Bykowska (Kamerdyner), Marta Chyczewska (Planeta Singli 3), Marianna Kowalewska (Nina), Andrzej Konopka (25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy), Tomasz Włosok (Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa, Diablo. Wyścig o wszystko) i Piotr Ligienza (Planeta Singli).

Czytaj również: Chrzciny, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest debiutujący w filmie pełnometrażowym Jakub Skoczeń, który ma na swoim koncie takie produkcje jak: Żuławski o Żuławskim czy Barwy szczęścia. Jest on także z Iwo Kardelem (Kret)  współautorem scenariusza do filmu. Autorem zdjęć jest natomiast Bartek Cierlica, odpowiedzialny także za zdjęcia do filmu 365 dni. Muzyką do filmu Chrzciny zajął się Czesław Mozil oraz Filip Kuncewicz

Chrzciny – gdzie obejrzeć film

Film Chrzciny to kolejna produkcja filmowa, która swoją premierę będzie mieć w kinach. Ta przewidziana jest tej jesieni. Do kin na Chrzciny wybierzemy się od 26 listopada 2021 roku. 

Chrzciny – opinie o filmie

Film Chrzciny to klasyczna polska komedia, której akcja rozgrywa się w minionych latach 80-tych. To zatem produkcja, która przywoła u wielu widzów wspomnienia właśnie z tamtych czasów. To także film, który ma za zadanie nas bawić, jednocześnie przedstawiając dość ponurą część historii Polski, jaką był stan wojenny.

Przeczytaj również: Hiacynt - polska kryminalna opowieść w klimacie thrillera już na Netflix

Na film warto się wybrać do kin także ze względu na obsadę aktorską, w której to odnajdziemy najsłynniejsze polskie nazwiska. Kolejnym atutem produkcji jest sama fabuła. To intrygującą opowieść z równie intrygującą muzyką. Film będzie promowany przez nową piosenkę Czesława Mozila, który jest także współautorem muzyki do Chrzcin.

Chrzciny – książki

Film powstał na bazie własnego scenariusza. Oznacza to, że nie istnieje książka, na jakiej bazuje. W zamian polecamy książkę o takim samym tytule, ale skupiającą się na zupełnie innej tematyce. Książkę Chrzciny napisała Else Berit Kristiansen.

Książkę można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.