Cień i kość – drugi sezon serialu Netflix potwierdzony

Data: 2021-06-09 13:40:01 Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Netflix dwa dni temu ruszył z wydarzeniem online zwanym Geeked Week, na którym każdego dnia, pojawiają się zapowiedzi nadchodzących filmowych i serialowych produkcji. Nie zabrakło także informacji na temat drugiego sezonu serialu Cień i kość.  

Obrazek w treści Cień i kość – drugi sezon serialu Netflix potwierdzony  [jpg]

Autor zdjęcia: COURTESY OF NETFLIX

W pierwszym dniu wydarzenia Netfliksa, platforma zrobiła niespodziankę fanom produkcji fantasy i książek Leigh Bardugo, z cyklu Trylogia Griszów. Już na początku pierwszej prezentacji poznaliśmy pewne szczegóły oraz wideo zapowiedż drugiego sezonu serialu Cień i kość

Cień i kość – drugi sezon serialu potwierdzony 

Uznany przez widzów i krytyków serial Cień i kość, oparty na książkowej trylogii, to produkcja, która cieszy się dużą popularnością na platformie Netflix. Wystarczył niecały miesiąc, by serial znalazł się w Top 10 aż w 93 krajach na całym świecie. 

Nie dziwi zatem fakt, że doczekamy się jego kontynuacji, o której wspominała już także jego showrunnerka, Leigh Bardugo, pisarka i autorka książek, które w dwóch częściach powieści „Szóstka wron” powróciły na listy bestsellerów na całym świecie, utrzymując się na pierwszych miejscach "New York Timesa".

Czytaj również: Cień i kość – co z planami na drugi, a może nawet kolejne sezony serialu? Znamy pewne szczegóły

Tak wypowiadają się na temat serialu i jego twórcy: showrunner serialu - Eric Heisserer,  showrunnerka i producentka wykonawcza serialu Leigh Bardugo oraz producent wykonawczy Shawn Levy: 

Jestem zaszczycony i podekscytowany powrotem do uniwersum Griszów i kontynuacją historii tych ujmujących postaci, w szczególności Milo – powiedział Eric Heisserer.

Piszę o uniwersum Griszów już od prawie dziesięciu lat, więc jestem zachwycona, że będziemy mogli kontynuować tę przygodę. Jest tak wiele miejsc, które ledwo zdążyliśmy odwiedzić i nie mogę się doczekać, aby przedstawić widzom więcej świętych, żołnierzy, bandytów, złodziei, książąt i szeregowców, którzy sprawiają, że ten świat jest tak zabawny do odkrywania. To będzie prawdziwa magia widzieć, jak nasza genialna, utalentowana obsada się powiększa – powiedziała Leigh Bardugo.

Moi koledzy z 21 Laps i ja jesteśmy podekscytowani tym, że widzowie na całym świecie mogą nadal odkrywać uniwersum Griszów i zachwycać się epicką, unikalną fabułą powieści "Cień i kość". Największą frajdą w naszej pracy jako producentów jest współpraca z kreatywnymi partnerami, którzy nas inspirują. Leigh Bardugo i Eric Heisserer są takimi osobami - razem stworzyli świat i panteon postaci, które pokochali fani na całym świecie. Nie możemy się doczekać, aby zabrać widzów na dziką przejażdżkę, która nastąpi już wkrótce… - powiedział  Shawn Levy.

Cień i kość – opis serialu

Serial, o którym mieliśmy już okazję informować to produkcja, którego akcja toczy się w świecie rozdartym przez wojnę, świecie, który powoli przysłania Fałda Cienia. Bohaterką opowieści jest Alina Starkov, szeregowa żołnierka, odkrywająca w sobie niezwykle moce, które są kluczem do ratowania świata, w którym żyje. 

Czytaj również: Cień i kość, fantasy serial Netflixa, adaptacja cyklu powieści dla młodzieży. Dziś premiera!

Wkrótce Alina zostaje odcięta od wszystkiego co jej znane. Jej zadaniem jest odbycie elitarnego szkolenia jako żołnierka elitarnej armii władających magią Griszów. Nie przychodzi jej to wcale łatwo. Przy okazji przekonuje się, że w równi potrzebni jej zarówno sojusznicy, jak i wrogowie. Walka między przeciwnikami trwa jednak w najlepsze. 

Cień i kość: sezon 2 – wideo zapowiedź

Na trwającym właśnie Geeked Week, o którym wspominaliśmy, po raz pierwszy zaprezentowana zaostała wideo zaowiedź drugiego sezonu serialu Cień i kość. Możecie ją obejrzeć poniżej. 

Cień i kość: sezon 2 – obsada filmu

W serialu Cień i kość, w jego drugim sezonie powrócą znajome postaci. W obsadzie: Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey), Ben Barnes (Generał Kirigan), Danielle Galligan (Nina Zenik) i Calahan Skogman (Matthias Helvar).

Cień i kość - gdzie obejrzeć?

Serial w pierwszym sezonie jest dostępny za pośrednictwem platformy Netflix. Trafił tam 23 kwietnia 2021 roku. Kolejny, drugi sezon, także będzie emitowany na platformie Netflix. 

Cień i kość: sezon 2 – ile odcinków?

Serial Cień i kość w drugim sezonie składać się będzie z ośmiu godzinnych odcinków. 

Czytaj również: Cień i kość: Afterparty – program typu tak-show z gwiazdami serialu Netflixa

Cień i kość: sezon 2 – kiedy premiera?

Na razie nie poznaliśmy daty premiery drugiego sezonu serialu Cień i kość

Cień i kość - książki

Serial Cień i kość to produkcja oparta na książkowej "Trylogia Griszów", w której skład wchodzą: Cień i kość, Oblężenie i nawałnica oraz Zniszczenie i odnowa.

Książkę „Cień i kość” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Cień i Kość
Leigh Bardugo9
Okładka książki - Cień i Kość

Ravka, niegdyś potężna i dumna, jest dziś otoczona przez wrogów i rozdarta przez Fałdę Cienia: pasmo nieprzeniknionej ciemności, w której czają się przerażające...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje