Polskie premiery kinowe – co zobaczymy w kinach w dniach 5 -11 marca?

Data: 2021-03-05 11:05:02 Autor: adudek

Zapraszamy na pierwszą odsłonę naszego cyklu „premiery kinowe”, w którym przedstawiamy repertuar kin na najbliższy tydzień. 

Obrazek w treści

Oto siedem filmów, które w tym tygodniu trafiły do kin. Produkcje, o których zaraz przeczytacie, będą wyświetlane wyłącznie w wybranych kinach – większość multipleksów na razie pozostaje zamknięta. W tym tygodniu zobaczyć możemy filmy, które w większości przypadków miały już swoją światową premierę, a w nadchodzących dniach zadebiutują także w Polsce. Na co zatem możemy wybrać się do kin?

Czytaj również: premiery i zapowiedzi filmowe

Repertuar kin w dniach od 5-11 marca 2021

5 marca 2021 roku do kin trafi 7 produkcji: 

Co w duszy gra polska premiera kinowa: 5 marca 2021 roku

Zaczynamy chyba od najgłośniejszej premiery, najbardziej reklamowanej produkcji, animacji i wspólnego dzieła Disneya i Studia Pixar o tytule Co w duszy gra.

Film animowany, który na tegorocznej gali Złotych Globów otrzymał nagrody w kategoriach: "Najlepszy film animowany" i "Najlepsza muzyka" to kolejny tytuł twórców W głowie się nie mieści w reżyserii Pete’a Doctera. To pogodna opowieść o tym, dlaczego warto być człowiekiem. 

Bohaterem jest nauczyciel muzyki w pewnym gimnazjum w Nowym Jorku. Joe Gardner ma wielkie marzenie. Mężczyzna chce grać jazz, może nawet zostać sławnym muzykiem jazzowym. Pewnego dnia jego marzenie nabiera realnych kształtów. Joe dostaje propozycje występu w znanym klubie jazzowym. Problem w tym, że wskutek nieszczęśliwego wypadku ginie i trafia do „Przedświatu” – miejsca, w którym dusze odsyłane są do ludzkich ciał. Zdeterminowany, by jak najszybciej wrócić do człowieczej postaci, brata się z duszą 22. Problem w tym, że owa duszyczka nie wie nic o ludziach, nie ma pojęcia, co to znaczy być człowiekiem. Joe będzie zmuszony pokazać, dlaczego „człowiek brzmi dumnie”. 

Film dostępny w wybranych kinach w polskiej wersji językowej. W roli Joe’ego Gardnera usłyszymy Tomasza Kota. W duszę 22 wcieliła się głosowo Joanna Koroniewska. Poza tym w polskiej wersji językowej wystąpili także znani radiowcy.

Obiecująca. Młoda. Kobieta – premiera 5 marca 2021 roku

Kolejną wyczekiwaną kinową premierą jest produkcja zupełnie inna gatunkowo, bo łącząca dramat, kryminał, a nawet elementy komediowe. Obiecująca. Młoda. Kobieta to produkcja w reżyserii Emerald Fennell.

Bohaterką tej zaskakującej historii jest młoda kobieta o imieniu Cassandra, w którą wcieliła się Carey Mulligan, którą możecie podziwiać w jednej z najnowszych produkcji Netflixa, Wykopaliska. Cassie to kobieta, która, jak uważano, zajdzie daleko. Mądra, przebojowa, obiecująca. Problem w tym, że pewne tragiczne wydarzenia, jakie spotkały Cassandrę, spowodowały, że szanse na życiową karierę, prysły. Prowadząca podwójne życie kobieta pewnego dnia, dzięki zaskakującemu spotkaniu, otrzymuje szansę naprawy swych błędów z przeszłości. 

Sound of Metalpolska premiera kinowa: 5 marca 2021 roku 

Oryginalna produkcja Amazon Prime Video, która miała swą premierę właśnie na tej platformie streamingowej już w 2019 roku, teraz pojawia się także w polskich kinach. Sound of Metal jest połączeniem dramatu i romansu, to produkcja, która do tej pory zebrała kilka ważnych nagród. Jej reżyserem jest Darius Marder.

Opowieść kręci się wokół pary Rubena i Lou. Oboje tworzą część kapeli, metalowego duetu o nazwie Blackgammon. Ruben jest w nim perkusistą, zaś Lou śpiewa. Żyją skromnie, przejazdem, dosłownie: na walizkach. Podróżują i mieszkają w kamperze, borykając się nie tylko z problemami lokalowymi, ale i z narkomanią Rubena. Sytuacja mocno się komplikuje, gdy Ruben traci słuch. Wkrótce trafia do ośrodka, gdzie nie tylko zmierzyć się musi z problemami natury zdrowotnej, ale próbuje też wyleczyć się z uzależnienia. Na zajęciach poznaje nauczycielkę języka migowego. Z czasem życie Lou i Rubena, będących w oddaleniu od siebie, zmienia się. Para zostaje wystawiona na szereg życiowych prób. 

Zabij to i wyjedź z tego miasta polska kinowa premiera, 5 marca 2021 roku

Kolejna animacja, tym razem stworzona przez polskich twórców, w reżyserii i według scenariusza Mariusza Wilczyńskiego. Film miał swoją premierę już 2019 roku, otrzymując wiele nominacji i ważne nagrody. Film został nagrodzony Złotym Lwem w kategorii: „Nagrody Indywidualne - Najlepszy dźwięk” dla Franciszka Kozłowskiego oraz nagrodą Złotych Lwów w kategorii: „ Najlepszy film” dla Mariusza Wilczyńskiego.

Jest to animacja, której bohater – dotknięty wielką traumą po śmierci bliskich mu osób – ucieka we wspomnienia. Te zmieniają się, tworząc wymyślony świat, w którym bliskie mu osoby żyją, mają się dobrze, a na dodatek nie starzeją się. Gdy pewnego razu nasz bohater spotyka znane postaci, także literackie, w sędziwym wieku, nasz bohater uświadamia sobie, że nikt nie może być wiecznie młody. Postanawia zatem wrócić do normalnego życia. 

Słudzy – premiera: 5 marca 2021 roku

Tym razem czarno-biały dramat z nutą czarnego kryminału w reżyserii Ivana Ostrochovský’ego, będąca koprodukcją czterech krajów: Czech, Irlandii Słowacji i Ruminii. 

Bohaterami filmu, którego akcja rozgrywa się podczas Zimnej Wojny, są seminarzyści, dwójka pozytywnie nastawionych do życia, pragnących wstąpić do duchowieństwa mężczyzn. Wychowujący się na prowincji młodzi chłopcy z radością przestępują progi klasztoru. Nie wiedzą, że w ten sposób wkraczają także w świat zdrady, spisków i zniszczonych ludzkich istnień. Ich przyjaźń wkrótce zostaje wystawiona na próbę. 

Szczęściarapolska premiera kinowa, 5 marca 2021 roku

Pogodna, filmowa familijna opowieść dla całej rodziny, produkcja australijska w reżyserii Johna Sheedy’ego, pokazująca niepoprawną optymistę i radość życia.

Bohaterką Szczęściary jest rudowłosa i wiecznie uśmiechnięta, pozytywnie zakręcona nastolatka o imieniu Candice. Dziewczyna – czasami przesadnie radosna, uważająca, że wszystko ma swoje dobre strony – nigdy się nie poddaje czarnym myślom. Nic nie robi sobie z kolegów, którzy wyśmiewają ją i uważają za dziwaczkę. Nie martwi jej nieprzychylna opinia rodziny. Candice twierdzi, że każdy oczekuje od niej wsparcia i pomocy, nawet jej rodzice, którzy przechodzą trudne chwile. 

Supernauczycielkapolska premiera kinowa, 5 marca 2021 roku

Tygodniowe zestawienie kończymy kolejną produkcją dla młodzieży. Tym razem jest to film famijlijno-przygodowy z elementami fantasy o tytule Supernauczycielka. To produkcja holenderska z roku 2018 w reżyserii Martijna Smitsa.

Radosna opowieść o supebohaterce, która utrzymuje swoje supermoce w tajemnicy. Josie jest z pozoru zwykłą nauczycielką w miejscowej podstawówce, która skrywa wielki sekret. Będzie musiała go ujawnić, gdy ZOO w miasteczku i jego zwierzęcy mieszkańcy staną w obliczu wielkiego zagrożenia. 

I to już wszystkie premiery kinowe tego tygodnia. Planujecie wybrać się do kin i wspierać twórców filmowych? A może czekacie na premierę większych produkcji? 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje