Quantcast

Cobra - Sylvester Stallone jako bezkompromisowy policjant przeciwko sekcie

Data: 2022-05-20 10:44:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Telewizja Puls pokaże już kultowy kryminał sensacyjny, z jedną z najważniejszych ról Sylwestra Stallone, produkcją mającą już prawie czterdzieści lat, ale wciąż niezwykle chętnie oglądaną. Film nosi tytuł Cobra

Obrazek w treści

Film Cobra to produkcja filmowa, w której po raz kolejny możemy oglądać Stallone, znanego przede wszystkim z serii Rambo. Tym razem w tym filmie, jest także jego autorem scenariusza. Dziś wieczorem okazja przypomnieć sobie tą wielokrotnie już pokazywaną produkcję, albo obejrzeć film po raz pierwszy. 

Cobra – opis filmu 

Film Cobra to amerykański kryminał w stylu sensacyjnym, film  już wiekowy, bowiem z roku 1986, którego bohaterem jest bezkompromisowy policjant, porucznik Marion "Cobra" Cobretti, pracujący jako detektyw w mieście Los Angeles, który zajmuje się łapaniem morderców, w tym także psychopatycznych. 

Czytaj również: Zabójcy – odzyskać dobre imię

Tym razem sprawa, której się podejmie, okaże się bardziej skomplikowana. Przyjdzie się mu mierzyć bowiem z psychopatycznym zabójcę, członkiem sekty, zwanym "Nocnym Rzeźnikiem", który wydał wyrok na piękną modelkę o imieniu Ingrid, która stała się świadkiem jego mordu. Teraz musi zrobić wszystko by ochronić kobietę i dorwać psychopatę. 

Cobra – obsada filmu

W filmie Cobra w rolach głównych: Sylvester Stallone, znany z serii filmów Rambo, a także z serii Rocky, filmu  Creed: Narodziny legendy i Plan ucieczki. Towarzyszy mu piękna Brigitte Nielsen, którą możemy oglądać w takich produkcjach jak: Rudowłosa Sonja, Bye Bye Baby, Trapped.

Czytaj również: Cobra, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Reni Santoni, Andrew Robinson, Brian Thompson, John Herzfeld, Lee Garlington, Marco Rodríguez, Val Avery.

Reżyserem filmu jest George P. Cosmatos, mający na swoim koncie filmy: Rambo 2, Tombstone czy Ucieczka na Atenę.

Cobra – gdzie obejrzeć film?

Film Cobra miał swoją kinową premierą w tym roku, w roku 1986, a film można już było oglądać w polskiej telewizji, nie raz. Dziś będziemy mogli go zobaczyć ponownie, ale po raz pierwszy.

Czytaj również: "Tango i Cash" – wrobieni w morderstwo

Film będzie można obejrzeć w nadchodzący wtorek, 28 marca 2023 roku, o godzinie 20:00, na TV Puls, a także w sobotę, 1 kwietnia tego roku, o godzinie 23:55, także na tym samym kanale.

Cobra – opinie o filmie

Opisywana produkcja, to film, który może przypaść do gustu przede wszystkim zwolennikom filmów kryminalnych. Znajdą dla siebie także miłośnicy sensacyjnego kina i filmów już nieco starszych. Spodoba się także widzom, którzy lubią oglądać Sylvestera Stallone w akcji.

Czytaj również: Specjalista - Jak dokonać zemsty po latach?

Choć produkcja jest chętnie oglądana i cieszy się sporą popularnością wśród widzów, to przez krytyków nie już tak uznawana. Film ma na swoim koncie jedna antynagrodę - Złota Malina - Najgorszy aktor dekady Sylvester Stallone.

Posiada także kilka nominacji do Złotych Malin - Najgorszy film, Najgorszy aktor Sylvester Stallone, Najgorsza aktorka Brigitte Nielsen, Najgorszy aktor drugoplanowy Brian Thompson, Najgorszy scenariusz Sylvester Stallone praz Najgorszy debiut aktorski Brian Thompson.

Cobra – książki

Film Cobra to produkcja nie bazująca na żadnej książce. Oznacza to, że jej scenariusz powstał na podstawie własnego pomysłu scenarzystów. W zamian polecamy inną książkę o tytule Gdzie jest Emma?. Jej autorką jest Magda Stachula.  

Książkę „Gdzie jest Emma?” (Wydawnictwo Purple Book) można kupić taniej poniżej: 

  Tagi: filmy sensacyjne, thrillery,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje