reklama

Czarnobyl 1986 – rosyjski dramat oparty na faktach, do obejrzenia na Netfliksie

Data: 2021-07-23 14:25:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Rosyjska odpowiedź na mini-serial HBO, film Czarnobyl 1986, jest już dostępny do obejrzenia na platformie Netflix. 

Obrazek w treści

Produkcja jest dramatem historycznym, pokazującym rosyjską wersję tego co wydarzyło się w elektrowni w Czarnobylu. Jak zatem te dramatyczne, tragiczne w skutkach wydarzenia widzą Rosjanie? 

Czarnobyl 1986 – opis filmu

Film Czarnobyl 1986 jest dramatem, produkcją, której scenariusz został oparty na faktach, prawdziwych wydarzeniach jakie rozegrały się w roku 1986 w elektrowni w Czarnobylu i pobliskiej miejscowości Prypeć. Film jest odpowiedzią Rosjan na amerykański mini-serial HBO o tytule Czarnobyl, który został przez Rosjan oceniony dość negatywnie. 

Historia, którego twórcy zachcieli pokazać w filmie Czarnobyl 1986, skupia się wokół strażaka, który zamierza sobie na nowo ułożyć, spokojne już życie, u boku ukochanej, dawnej miłości, którą przypadkowo spotyka. 

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 11 do 18 lipca 2021 roku

Niestety szczęście pary zostaje zachwiany i zburzone przez tragiczną w skutkach awarię, a potem wybuch w elektrowni w Czarnobylu. 

Czarnobyl 1986 – obsada filmu

Film Czarnobyl 1986 to produkcja rosyjska, w której w głównej roli zobaczymy Danila Kozlovskyego, który jest także reżyserem filmu. Aktora możemy także oglądać w serialu Wikingowie czy w Akademii Wampirów z roku 2014. Wkrótce pojawi się nowa wersja, tym razem serialowa Akademii Wampirów, opartej na książce Akademia Wampirów

Aktorowi towarzyszy w roli jego ukochanej, Oksana Akinshina. Możemy ją oglądać w takich produkcjach jak: Córki mafii, Krucjata Bourne'a.

Czytaj również: Czarnobyl 1986, informacje o filmie - opis

W pozostałych rolach: Fillipp Avdeev, Nikolay Kozak, Ravshana Kurkova, Igor Chemevich, Pyotr Tereshchenko, Artur Beschastny, Samvel Tedevosioan, Dmitry Matveyev oraz Aleksandr Alyabyev.

Czarnobyl 1986 – gdzie obejrzeć?

Produkcja miała już swoją premierę w roku w kwietniu 2021 roku, a 21 lipca 2021 roku trafiła także na platformę streamingową Netflix. 

Czarnobyl 1986 – opinie o filmie

Opisywana produkcja może zainteresować widzów lubiących dramatyczne opowieści oparte na faktach. Może zaciekawić widzów lubiących filmy o tematyce historycznej, ale także tych, którezy pamiętają wybuch w Czarnobylu.

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 23 do 30 lipca

Może zainteresować także tych z Was, którzy mieli przyjemność oglądać mini-serial HBO o tytule Czarnobyl. Jest zatem świetna okazja do porównania tych dwóch, zupełnie różnych produkcji filmowych. 
Czarnobyl 1986 to także oprócz suchych, przerażających faktów i wydarzeń, niezwykle wzruszająca opowieść o miłości. Znajdą w nim więc także coś dla siebie widzowie lubiący dramaty, a nawet melodramaty. 

Czarnobyl 1986 – książki

Film Czarnobyl 1986 to produkcja oparta na prawdziwych wydarzeniach, jakie rozegrały się w elektrowni w Czarnobylu. Nie jest to jednak film bazujący na książce. Istnieje jednak wiele publikacji na temat awarii i wybuchu w Czarnobylu. Proponujemy i zachęcamy do lektury jednej z nich, Czarnobyl - zapis faktów, której autorem jest Piers Paul Read.

Książkę „Czarnobyl - zapis faktów” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Dom marionetek
Natasza Socha
Dom marionetek
Oszukany czas
Kinga Tatkowska
Oszukany czas
Szukając nadziei
Adrianna Klara Kłosińska
Szukając nadziei
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Pani z wieży
Magdalena Wala
Pani z wieży
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Pokaż wszystkie recenzje