„Akademia Wampirów” – będzie nowy serial na podstawie serii książek

Data: 2021-05-25 10:10:02 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

"Akademia Wampirów", cykl książek dla młodzieży doczeka się nowej ekranizacji. Tym razem w formie serialu, zrealizowanego przez Jilie Plec, znaną z "Pamiętników Wampirów"

Obrazek w treści „Akademia Wampirów” – będzie nowy serial na podstawie serii książek  [jpg]

Produkcja bazująca na cyklu powieści autorstwa Richelle Mead, która doczekała się już ekranizacji w roku 2014, nie odnosząc niestety sukcesu, powróci. Tym razem zrealizuje ją Julie Plec, twórczyni niezwykle popularnego serialu „Pamiętniki Wampirów”, wraz z aktorką tej właśnie serialowej produkcji. Co wiemy o serialu „Akademia Wampirów”?

Akademia Wampirów – opis serialu

Twórczyni serialu Pamiętniki Wampirów, a także spin-offów, The Originals oraz Legacies, niezwykle popularnej serialowej produkcji, którą zachwycało się wiele, przeważnie młodszych widzów, na całym świecie, Julie Plec, zapowiedziała nowy serial. Powrócimy w nim do znanego właśnie z Pamiętników Wampirów świata nieumarłych, opartego na cyklu powieści, których autorką jest Richelle Mead. 

Opowieść koncentrować się ma na dwóch przyjaciółkach, młodych dziewczynach uczęszczających do prestiżowej, starej, posiadającej swoją wielowiekową historię, Akademii Świętego Vladimira.

Czytaj również: „Włoska rodzina” – codzienny serial obyczajowy już dostępny na TVP Kobieta

Bohaterki serialowej opowieści to Rosemarie czyli "Rose" oraz Vasylissa, czyli "Lissa", dziewczyny choć pochodzące z zupełnie różnych gatunków,  to jednak żyjące w wielkiej zgodzie i wielkiej przyjaźni. Jedna z nich jest dhampirzycą - połączenie człowieka z wampirem, zaś druga - wampirzyca z krwi i kości, z dobrego starego rodu. 

Akademia wampirów – obsada serialu

Na dzień dzisiejszy nie jest znana serialowa obsada, nie potwierdzono szczegółów dotyczących castingu. Wiemy za to, że serialem zajmie się Julie Plec, która będzie producentką oraz showrunnerką serialu. To stanowisko dzielić ma z Marguerite MacIntyre, aktorką znaną z „Pamiętników Wampirów”.

Akademia wampirów – gdzie obejrzeć?

Serial Akademia Wampirów będzie realizowany dla platformy Peacock i ma liczyć w pierwszym sezonie 10 odcinków. Zostanie wyprodukcowany przez NBC Universal Television, którego przedstawicielka, Lisa Katz, wydała oświadczenie. Brzmi ono następująco:

Julie Plec stworzyła wielkie, uwielbiane przez fanów uniwersum, w którego skład wchodzą "Pamiętniki wampirów" i spin-offy - "The Originals" i "Legacies". Cieszymy się, że za pośrednictwem Peacock możemy przedstawić tej pełnej pasji publiczności zupełnie nową historię. Julie słynie z idealnych do bindgewatchingu, porywających dramatów i wiemy, że "Akademia Wampirów" wgniecie widzów Peacock w fotel.

Akademia Wampirów – kiedy premiera?

Na ten moment nie wiadomo kiedy serial maiłby ujrzeć światło dzienne i czy będzie dostępny także w naszym kraju. 

Czytaj również: Bridgertonowie od Netflixa, nawet w ośmiu sezonach? Twórcy serialu mają takie plany

Akademia Wampirów – książki 

Serial Akademia Wampirów ma bazować na cyklu powieści Richelle Mead, o takim samym tytule. Seria składa się z sześciu książek. Proponujemy jedną z nich, o tytule Akademia Wampirów.

Książkę „Akademia Wampirów” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Akademia Wampirów
Richelle Mead17
Okładka książki - Akademia Wampirów

Bum na wampiry trwa dalej. Tylko najlepszy przyjaciel może ocalić ci życie. Zwłaszcza jeśli twój wróg jest nieśmiertelny... Akademia wampirów to cykl powieściowy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Pokaż wszystkie recenzje