Quantcast

Bridgertonowie od Netflixa, nawet w ośmiu sezonach? Twórcy serialu mają takie plany

Data: 2021-05-23 10:10:04 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Serial Bridgertonowie to serialowy strzał w dziesiątkę Netflixa. Jego wielka popularność pozwoliła na zamówienie kolejnych sezonów. Być może doczekamy się ich aż ośmiu.

Obrazek w treści

Autor zdjęcia: LIAM DANIEL/NETFLIX

Przynajmniej na tyle, czyli osiem sezonów liczą twórcy serialowego hitu platformy Netflix. Autorzy chcę zekranizować wszystkie książki Julii Quinn. 

Bridgertonowie – możliwe osiem sezonów serialu?

To, że serial jest niezwykle popularny wśród użytkowników Netflix, wiemy nie od dziś. Nie przeszkadzają nieprzychylne jego recenzje. Na oglądalność nie wpływa także banalna historia, w stylu romansu erotycznego. Być może taka właśnie jego forma powoduje, że widzowie chętnie obejrzą kolejne sezony.

Czytaj również: Co dalej z Bridgertonami? Zmiany w obsadzie i nowe sezony

Wiemy, że w tej chwili trwają zdjęcie do drugiego sezonu, który opowie historię romansu Anthony'ego Bridgertona z Kate Sharmą. Wiemy także, że w tej części powróci Phoebe Dynevor, już nie w roli pierwszoplanowej. Drugi sezon, nad którym twórcy już pracują, to nie jedyna pewna już kontynuacja. Na dzień dzisiejszy potwierdzone są jeszcze trzy sezony, oraz spin-off serialu. 

Twórcy jednak idą dalej i wyrażają chęć ekranizacji wszystkich książek autorki, czyli wszystkich ośmiu sezonów. Na razie te oczywiście nie zostały potwierdzone, ale wszystko wskazuje na to, że jest to wielce prawdopodobne. 

Bridgertonowie – opis serialu

Serial Bridgertonowie to dramat kostiumowy w romansowej formie, dla której inspiracją jest cykl powieści miłosnych Julii Quinn.

Czytaj również: Oficjalnie: Będzie 2 sezon serialu "Bridgertonowie"

Historia koncentruje się na tytułowej rodzinie Bridgertonów, poszukującej miłości swego życia, romansującej. Opowieść to klasyczne romansidło, w którym oprócz tego typu historii, znajdziemy także elementy erotyczne, i klasyczny dramatu, zbliżający się do melodramatu. Nie brakuje także intryg i drobnych smaczków w romantycznym stylu. 

Bridgertonowie – obsada serialu

W romansowej antologii, której każda z części skupia się na jednej z postaci, w kolejnych sezonach pojawiać się będą znani aktorzy. Będą też zmiany. Do drugiego sezonu nie powróci książę Hastings, w którego wcielił się Regé-Jean Page. Aktor nie wystąpi już do serialowej kontynuacji. I choć nie pojawi się w pierwszoplanowej roli, to dalej będzie odgrywał ważną rolę w serialowej opowieści. 

W produkcji pojawią się także nowe postaci, znane i zupełnie nowe. Jedną z nowych aktorek, którą zobaczymy w drugim sezonie, jako postać pierwszoplanową, będzie Simone Ashley, znana z innego serialu Netflixa - Sex Education, a takze filmów: Cormoran Strike i Pokémon Detektyw Pikachu. 

Czytaj również: Bridgertonowie – W świecie intryg miłosnych...

Showrunnerem serialu jest Chris Van Dusen. Będzie nim jednak tylko w kolejnym sezonie. W kolejnych, trzecim i czwartym pałeczkę przejmie Jess Brownell.

Bridgertonowie – gdzie oglądać?

Serial Bridgertonowie w pierwszym sezonie dostępny jest na platformie Netflix.

Bridgertonowie – książki

Scenariusz serialu Bridgertonów powstał na podstawie prozy autorstwa Julii Quinn. Pisarka jest autorską aż ośmiu tomów romansowej opowieści. Pierwszą z nich jest Mój książę.

Książkę „Mój książę” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mój książę
Julia Quinn1
Okładka książki - Mój książę

Dafne Bridgerton jest urocza i inteligentna – ale nie wiedzieć czemu mężczyźni widzą w niej tylko przyjaciółkę. Żaden z londyńskich kawalerów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje