Czarny młyn – polski przygodowy film z elementami sci-fi, pokazany na festiwalu w Kanadzie

Data: 2021-05-08 12:50:48 Autor: adudek

Czarny młyn, polska produkcja filmowa oparta na motywach bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule została zaprezentowana na Montreal International Children’s Film Festival.

Obrazek w treści

Festiwal, na którym zaprezentowana była tak przygodowa filmowa propozycja familijna z elementami science – fiction, odbywał się w Kanadzie. Co wiemy na temat filmu Czarny młyn?

Czarny młyn – opis filmu

Film Czarny młyn to opowieść rozgrywająca się w małym, spokojnym miasteczku, w którym żyje Iwo o jego grupka przyjaciół. Młodzież ma wrażenie, że w miejscu, w którym żyją, nie czeka ich nic ciekawego, żadna życiowa przygoda.

Czytaj również: Co nowego na Netflix? Najważniejsze premiery od 2 do 8 maja 2021 roku

Coraz częściej zwracają swoją uwagę na stary zrujnowany młyn, górujący nad miasteczkiem. Postanawiają się tam udać. Gdy wchodzą do młyna, w spokojnym miasteczku zaczynają dział się niepokojące wydarzenia, które wpłyną na ich życia, a także przyjaźń.

Czarny młyn – obsada

Czarny młyn do produkcja polska, w której najważniejszymi postaciami są młodzi przyjaciele i Iwo, w którego wcielił się Iwo Wiciński, znany z ról z Shazam, Tarzan: Legenda oraz ról dubbingowych: Wiedźmin 3: Dziki Gon, Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino.

Towarzyszą mu: Pola Galica-Galoch (1800 gramów, Przejście graniczne), Oliwia Ogorzelska (Usta, usta), Borys Wiciński (Czarna pantera, Venom, Iniemamocni 2, Mój sąsiad Totoro), Mateusz Winek (trzy części Listy do M.., Nie rób scen), Magdalena Nieć (Anatomia zła, Za niebieskimi drzwiami, Bezmiar sprawiedliwości, Jak żyć?) oraz Michał Lupa (W lesie dziś nie zaśnie nikt, Atak paniki, Skóra).

W pozostałych rolach: Marcin Dorociński, Janusz Chabior, Magdalena Różańska i inni.

Czytaj również: Czarny Młyn, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu Czarny młyn jest Mariusz Palej (Złoty środek, Huśtawka, Bezmiar sprawiedliwości, Pierwszy milion).

Czarny młyn – gdzie obejrzeć?

Film miał swoją premierę na  Montreal International Children’s Film Festival oraz Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży – Schlingel w Niemczech.

Niestety jak dotąd film nie jest dostępny na żadnej z platform ani pokazów kinowych.

Czarny młyn – opinie o filmie

Film zaciekawić może przede wszystkim ludzi lubiących ekranizacje książek. Jest to także dzieło filmowe przeznaczone dla młodszych widzów, ale także tych z Was, którzy lubią filmy przygodowe i science – fiction.

Czytaj również: Nine Perfect Stranger – serial oparty na książce autorki Małych kłamstewek

Film został także nagrodzony Nagrodą Jury Młodzieżowego 25. Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży – Schlingel w Niemczech oraz nagrodą MARCINEK dla filmu pełnometrażowego na 38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino.

Czarny młyn – książki

Film Czarny młyn to ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego o tym samym tytule, wydanej przez Instytut Wydawniczy Latarnik i tytule Czarny młyn.

Książkę „Czarny młyn” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Czarny młyn
Marcin Szczygielski2
Okładka książki - Czarny młyn

Książka zdobyła Grand Prix w drugiej edycji Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren organizowanego przez Fundację ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo