Czy mogę ci wyznać tajemnicę?, wstrząsający dokument o internetowym stalkerze zadebiutował na Netflix

Data: 2024-02-21 09:15:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Netflix ma w dzisiejszych premierach kolejny ciekawy dokument, w postaci dwuodcinkowego serialu z gatunku zwanego true crime, opartego na prawdziwym, tym razem internetowym przestępstwie. Dziś premiera miniserialu Czy mogę ci wyznać tajemnicę

Abby, bohaterka miniserialu dokumentalnego "Czy mogę ci wyznać tajemnicę?" od Netflix.  inf. pras. zdjęcie: Netflix

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? brytyjski miniserial dokumentalny, oparty na wstrząsających relacjach młodych kobiet nękanych przez seryjnego stalkera internetowego.  Co wiemy o serialu? O czym opowiada? Czy warto go obejrzeć? 

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? – opis 

Miniserial Czy mogę ci wyznać tajemnicę? to brytyjski dokument, który przybliża sprawę seryjnego stalkera internetowego, Matthew Hardy’ego, który z początkiem 2022 roku otrzymał w Wielkiej Brytanii jedną z najwyższych kar w tego typu przestępstwie. Serial skupia się na kobietach będących ofiarami tego mężczyzny, i niezwykle trudnym śledztwie, a został podzielony na dwie części. 

Premiery Netflixa w lutym 2024. Propozycje platformy na nadchodzące tygodnie

Część pierwsza zaczyna się od internetowej wiadomości, a jej koniec to koszmar nękania, zatruwający życie kobiet w niemal całej wielkiej Brytanii. Dziewczyny boją się o siebie i bliskich, nie wiedzą czego tak naprawdę można się po stalkerze spodziewać, dlatego postanawiają go powtrzymać i ruszyć na poszukiwanie odpowiedzi. 

Część druga zaczyna się od szokującej wiadomości. Ona sprawia, że śledztwo zaczyna toczyć się w  hrabstwie Cheshire, w którym to śledczy znajdują coraz więcej dowodów przestępczej działalności internetowego stalkera. Chcą za wszelką cenę postawić go przed sądem. 

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? - obsada i twórcy

Miniserial Czy mogę ci wyznać tajemnicę? to jak już wspominaliśmy produkcja z Wielkiej Brytanii, w której z racji na opowieść klasycznie dokumentalną, nie fabularyzowaną, nie biorą udział aktorzy. W opowieści zobaczymy nękane przez stalkera kobiety oraz prowadzących sprawę śledczych. 

Netflix - premiery i nowości

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? – kiedy premiera?

Miniserial Czy mogę ci wyznać tajemnicę? jest produkcją oryginalną od platformy Netflix i trafiła do serwisu w dniu dzisiejszym. Premiera miała miejsce w godzinach porannych 21 lutego 2024 roku. W tym dniu obejrzymy dwa dostępne w opowieści odcinki. 

Przeczytaj także:


 

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? – opinie o miniserialu

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? może przypaść do gustu przede wszystkim widzom lubiącym produkcje dokumentalne, szczególnie te, które bazują na faktach. Spodoba się oszust i tak ostatnio popularnego przestępstwa, jakim jest prześladowanie w sieci, w Internecie. 

Co nowego na Netflix? Premiery od 16 do 23 lutego 2024 roku

Więcej na temat świata filmu i serialu, także opowieści komediowych i akcji, znajdziecie w naszym dziale nowości filmowe.

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? – książki

Czy mogę ci wyznać tajemnicę? to produkcja bazująca na faktach, na doświadczeniach nękanych kobiet i opowieści śledczych. Nie jest to jednak produkcja bazująca na jakiejś konkretnej książce. W zamian polecamy zatem inną, o tematyce kryminalnej, o tytule Deprawacja, której autorem jest Sandra Cicha.

Książkę "Deprawacja" wydawnictwa Novae Res kupicie taniej:

Tagi: netflix, dokumentalne, seriale, kryminalne, oparte na faktach,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje