Czy będzie książka na podstawie gry Diablo IV? Wiele na to wskazuje!

Data: 2019-11-01 18:18:09 Autor: tadas

Popularny producent gier komputerowych Blizzard Entertainment oficjalnie zapowiedział kolejną część gry z cyklu Diablo. Czy podobnie jak w poprzednich latach możemy liczyć na książkę stworzoną na podstawie znanej gry? 

Diablo 4fot. fotosy z gry Diablo IV

Na początku listopada Blizzard oficjalnie zapowiedział Diablo 4, czyli zupełnie nową grę z cyklu Diablo, poświęconego walce z demonami wprost z piekielnego wymiaru. Tym razem twórcy zdecydowali się powrócić do bardzo brutalnych, krwawych i mrocznych scen, znanych fanom chociażby z drugiej gry z cyklu.  Wraz z nową produkcją pojawia się też pytanie, czy jest książka stworzona na podstawie gry?

Diablo 4 – opis

Na czwartą część z cyklu fani Diablo czekali już od dawna. I choć firma nie podała jeszcze oficjalnej daty premiery, można być pewnym, że po kilku latach pracy nad kolejną odsłoną tej fabularnej przygody Blizzard dopracował każdy najmniejszy szczegół.

Czytaj także: Wstydliwe początki powieści grozy

O czym będzie Diablo 4? Historia ta będzie pełną niepokoju opowieścią o powrocie znanej już bohaterki, Lilith, czyli Córki Nienawiści. To właśnie do niej kierowali się w ostatnim czasie kultyści i to właśnie ona, następczyni samego Mefista, ponownie zagrozi całemu Sanktuarium oraz jego mieszkańcom. Bohaterowie gry będą musieli stawić czoła zadaniu i powstrzymać nadciągające zło.

Czy istnieje książka Diablo 4?

Choć dopiero niedawno dowiedzieliśmy się o tym, jak wygląda najnowsza gra, można zastanawiać się, czy powstała też książka na podstawie gry komputerowej? Nie byłoby to niczym zaskakującym, bowiem amerykański producent od lat dba, by wraz z ich nowymi grami pojawiały się także powieści, które pojawiłyby się na półce przy ulubionych konsolach fanów wirtualnych rozrywek.

Czytaj także: Książki Piekary jak „Wiedźmin” – będzie adaptacja w formie gry?

Do tej pory powstało wiele publikacji, które mniej lub bardziej nawiązywały do uniwersum, jakim stał się cykl Diablo. Książki zaadaptowane ze scenariuszy gier komputerowych są nie tylko świetną rozrywką dla fanów konkretnej serii, ale także - pomagają w zrozumieniu konkretnego cyfrowego fenomenu dla tych, którzy z grami mają nie po drodze.

Niestety, w tej chwili Blizzard Entertainment zdecydował się zatrzymać w sekrecie informacje dotyczące tego, jakie dodatkowe produkty pojawią się na rynku wraz z grą komputerową. Zatem, chociaż wiele na to wskazuje, nie mamy także pewności, czy powstanie książka opierająca się na fabule Diablo 4.

Książki związane z Diablo 4

Jak zapewniają gracze serii Diablo i fani cyklu, pojawienie się książek w ramach rozszerzenia świata przedstawionego jest jedynie kwestią czasu. Na ten moment możemy jednak poznać inne książki, które powstały w ramach adaptacji poprzednich gier komputerowych.

Czytaj także: Zostań Harrym Potterem. Od wczoraj dostępna nowa gra na smartfony

3 listopada swoją premierę mieć będzie książka Art of Diablo, będąca specjalnym albumem poświęconym grafikom koncepcyjnym i szkicom wraz z komentarzami dotyczącymi inspiracji, zamysłu oraz specyficznych elementów zawartych w grze. Książka mieć ma ok. 250 stron i stworzona została przez Jake'a Gerliego oraz Roberta Brooka. Obecnie tytuł ten sprzedawany jest w przedsprzedaży na Amazonie, gdzie znajduje się na 1. miejscu sprzedaży w sekcji gry. Na ten moment nie wiemy, czy publikacja pojawi się także na polskim rynku.

W Polsce także wydanych zostało wiele książek będących powiązanymi z serią gier. Obecnie na rynku dostępna jest m.in. powieść Diablo 3: Nawałnica światła, która skupia się na postaci Tyraela zmagającego się z rolą Uosobienia Mądrości i... potęgi artefaktu znanego jako Czarny Kamień. To ostatnia dotychczasowa publikacja, do której z pewnością odnosić się będzie Diablo IV.

O tej i innych publikacjach będziecie mogli dowiedzieć się więcej w naszym kolejnym wpisie poświęconym książkowej serii Diablo.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Diablo 3: Nawałnica światła
Nate Kenyon0
Okładka książki - Diablo 3: Nawałnica światła

Po klęsce Najwyższego Zła odradza się Królestwo Niebios. Rada Angiris odzyskała Czarny Kamień Dusz i strzeże przeklętego artefaktu gdzieś w głębi roziskrzonego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje