Dług – nieudana misja Mossadu i bolesne rozliczanie się z przeszłością

Data: 2021-07-20 10:05:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Nagrodzony filmową nagrodą, w także posiadający do takowej nagrody nominację, stworzony w koprodukcji amerykańsko-brytyjsko-węgierskiej, thriller o tytule Dług, dzisiejszą propozycją na filmowy wieczór.

Obrazek w treści

Film przybliża niechlubną akcję Mossadu, której przykre skutki odczuwalne są dopiero po latach. Co wiemy o trzymającym w napięciu filmie o tytule Dług?

Dług – opis filmu 

Film Dług to produkcja w klimacie thrillera, która przenosi widza w lata 90-te ubiegłego  wieku, opowiadając historię emerytowanej agentki Mossadu, Rachel Singer. Pewnego dnia pojawia się na promocji książki swojej córki, Sarah, opisujące brawurową akcję jej matki i towarzyszy.

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 16 do 23 lipca 2021

W latach 60-tych mieli oni przechwycić ukrywającego się w Berlinie Wschodnim, uznawanego za zmarłego nazistę, lekarza, który dokonywał przerażających eksperymentów na więźniarkach obozu Auschwitz-Birkenau. Niestety akcja przeprowadzona przez Rachel, jej przyszłego męża Stephena Golda i Davida Peretza, zakończyła się fiaskiem. 

Trójka agentów postanowiła jednak ukryć prawdę przed przełożonymi. Ta jednak wychodzi na jaw trzydzieści lat później, kładąc się cieniem na przeszłości i przyszłości agentów. 

Dług – obsada filmu

Opisywana produkcja to film amerykańsko-brytyjsko-węgierski, w którym w głównej roli, byłej agentki Rachel wystąpiła Helen Mirren, znana z filmów: Królowa, Gosford Park, czy Ostatnia stacja oraz jako młoda Rachel - Jessica Chastain, aktorka, która kojarzyć możemy z To: Rozdział 2, a także filmu Służące i Drzewo życia

W pozostałych rolach: Ciarán Hinds, Sam Worthington, Tom Wilkinson, Marton Csokas, Jesper Christensen, Brigitte Kren oraz István Göz.

Czytaj również: Dług, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest John Madden, mający na swoim koncie filmy: Zakochany Szekspir, Hotel Marigold, Dowód, Sama przeciw wszystkim.

Dług - gdzie obejrzeć?

Film miał swój debiut w roku 2010 roku, a dziś, 20 lipca 2021 roku pokaże go także kanał TVN. Emisja o godzinie 21:00.

Dług - opinie o filmie

Produkcja w klimacie thrillera, może rzecz jasna spodobać się przede wszystkim fanom kina trzymającego w napięciu. To także film pokazujący pewne prawdy historyczne, pokazujące działalność żydowskiego wywiadu, jakim jest Mossad. 

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 11 do 18 lipca 2021 roku

Dług ma na swoim koncie nagrodę filmową - LAFCA - Najlepsza aktorka drugoplanowa Jessica Chastain oraz nominację do IFTA - Najlepszy aktor drugoplanowy Ciarán Hinds.

Dług - książki

Film Dług to produkcja powstała na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka na jakiej bazuje. W zamian polecamy lekturę książki o takim samym tytule Dług ale w zupełnie innym gatunku.

Książkę „Dług” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Film
Reklamy
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje