Sonia Draga otwiera kolejną księgarnię – tym razem w Chorzowie

Data: 2019-05-24 21:23:15 Autor: pobarski
News - Sonia Draga otwiera kolejną księgarnię – tym razem w Chorzowie

Sonia Draga to nie tylko prezeska jednego z najpopularniejszych wydawnictw w Polsce. To także bizneswoman odpowiedzialna za kilka księgarń. Teraz do obecnych już miejsc dołączy kolejny punkt sprzedaży.

Nowa księgarnia należąca do spółki Sonia Draga znajdować się będzie na rynku w Chorzowie. Do tej pory w tej miejscowości brakowało centrum z prawdziwego zdarzenia, a rynek stanowiło… skrzyżowanie. Włodarze miasta postanowili jednak to zmienić, rewitalizując ten obszar i budując tam nowoczesny kompleks budynków handlowo-usługowych.

Wśród nich znaleźć ma się także nowa księgarnia należąca do Sonii Dragi. Nowe miejsce nazywać się będzie Dopełniacz i stanowi będzie kolejny punkt sprzedaży należący do spółki z Katowic.

Czytaj także: Otwarcie Miejscownika w Katowicach. Kolejne literackie miejsce na mapie miasta

Do tej pory Sonia Draga posiadała księgarnię w Warszawie (Księgarnia Korekty) oraz Gliwicach (Księgarnia Celownik, przejęta po Bookszpanie). Pod koniec ubiegłego roku miało też miejsce otwarcie Księgarni Miejscownik w Katowicach, oddalonej nieco ponad 5 kilometrów od siedziby wydawnictwa. Miejscownik to zresztą nie tylko księgarnia, ale także miejsce licznych spotkań literackich i wydarzeń kulturalnych.

Miejscownik. Tygiel Kulturalny to nowy punkt na mapie Katowic, który powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców Śląska. Ta księgarnio-kawiarnia pozostaje otwarta nie tylko na prywatne spotkania, ale także na mnóstwo wydarzeń o charakterze kulturalnym, będących — mamy nadzieję — doskonałą odskocznią od zgiełku codziennego życia. W Miejscowniku będą się odbywały spotkania związane z literaturą, filmem, muzyką, liczne warsztaty, debaty i dyskusje, które przy aromatycznej kawie na pewno zasmakują jeszcze lepiej. Do tego szeroki wybór książek i pracownicy służący radą przy wyborze interesującej lektury – tak mówiła nam przy okazji otwarcia katowickiego Miejscownika Paulina Walkosz, pracownica spółki Sonia Draga.

Jak dowiadujemy się z profilu na Facebooku pani prezes, otwarcie Dopełniacza możliwe jest dzięki „wsparciu ze strony Urzędu Miasta”. Jednocześnie, Sonia Draga informuje, że otwarcie nowej księgarni nastąpi już za kilka tygodni.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku miały miejsce przejęcia księgarń należących do Bookszpan sp. z o.o. m.in. przez Sonię Dragę. W ramach niespłaconych należności przez spółkę Bookszpan, Sonia Draga przejęła księgarnię w Gliwicach. Ta najpierw działała pod starym szyldem, a później – zmieniono jej nazwę na Celownik.

Przeczytaj także: Czy Bookszpan podzieli los Matrasa?

O problemach Bookszpana pisaliśmy w ubiegłorocznym artykule. Zgodnie z tym, co udało nam się wówczas dowiedzieć, pod koniec wakacji 2018 roku spółka Bookszpan zarządzana przez Jana Sierackiego miała kłopoty finansowe. Zamknięto wówczas kilka księgarń, m.in. sztandarową, pierwszą księgarnię z Katowic.  Jednym ze wspólników spółki Bookszpan jest zaś... Sonia Draga sp. z o.o.

Co sądzicie o nowej księgarni Dopełniacz? Czy myślicie, że niebawem – obok Celownika, Miejscownika i Dopełniacza – pojawią się także Mianownik, Biernik, Narzędnik i Wołacz?

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje