Liczyła tylko na to, że jej życie się zmieni... – Dziewczyna z walizką

Data: 2022-09-22 12:13:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Obie anteny TVP Kultura zaprezentują widzom zupełnie nową, klasyczną opowieść w postaci filmu Dziewczyna z walizką, historię o młodej, samotnie wychowującą swoje dziecko kobietę, która spotyka pewnego dżentelmena, w którym widzi szansę na zmianę swojej przyszłości. Czy to faktycznie jej się uda?

Obrazek w treści fot. congerdesign z Pixabay

Dziewczyna z walizką to francusko-włoski dramat psychologiczny z 1960 roku w reżyserii Valerio Zurlini.

Dziewczyna z walizką – opis 

Historia Dziewczyna z walizką prezentuje postać młodej i pięknej Aidy, która samotnie wychowuje swoje dziecko, jednocześnie pracując w nocnym klubie w roli piosenkarki. Po śmierci swojego partnera stara się zadbać jedynie o dzieciaczka, mierząc się jednocześnie między innymi z odrzuceniem jej szczerego uczucia, poszukując miłości. Pewnego dnia odnosi wrażenie, że los się właśnie do niej uśmiechnął...

Kobieta poznaje Marcello, młodego mężczyzny z bogatej rodziny, który początkowo wydaje się oferować jej szansę na zmianę. Ostatecznie i tak ją odrzuca oraz udaje się do Parmy. Kobieta podąża jego śladem, ale na miejscu... spotyka ją kolejny cios.

Czytaj również: Czas na miłość – co można zrobić dla prawdziwego uczucia?

Aby się jej pozbyć, Marcello posyła swojego brata Lorenzo do tego zadania. Ten czuje się przywiązany do działań brata, starając się zaopiekować zdesperowaną kobietą. Tak też staje się jej powiernikiem, na co jego rodzina spogląda z niezadowoleniem...

Dziewczyna z walizką – obsada 

Kto wystąpił w Dziewczyna z walizką? Najistotniejsza rola przypadła młodziutkiej ówcześnie Claudii Cardinale, która między innymi w ten sposób kształtowała swoją udaną karierę. Gwiazda kina cały czas jest jedną z najbardziej znanych włoskich aktorek oraz piosenkarek swojego pokolenia.

Czytaj również: Mroczna dzielnica – Detektyw i gangster we wspólnej walce z korupcją w policji

W innych rolach wystąpili między innymi Jacques Perrin, Gianmaria Volonte, Renato Baldini, Luciana Angiolillo, Riccardo Garrone czy Corrado Pani.

Dziewczyna z walizką – gdzie obejrzeć?

Na TVP Kultura oraz TVP Kultura 2 wyemitowana zostanie Dziewczyna z walizką w nadchodzący czwartek, 22 września bieżącego roku o godzinie 20:05. Powtórka odbędzie się jeszcze w tym tygodniu, w sobotę, 24 września o 1:35 na TVP Kultura.

Czytaj również: "Królowa i konkwistador": Alonso podda się urokowi Cataliny? Co wydarzy się w odcinkach 29 i 30?

Dziewczyna z walizką – opinie

Produkcja z 1960 roku spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem, ze względu na bardzo dobry pomysł, ujęty przez grupę scenarzystów w efektowną opowieść, która po dziś dzień przyciąga uwagę i uznanie widzów. To 113 minut intrygującej i zaskakującej historii, docenionej między innymi w Cannes.

Czytaj również: Co obejrzeć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 19 do 25 września 2022 roku

Dziewczyna z walizką – książka

Dziewczyna z walizką bazuje na autorskiej opowieści ubranej w formę scenariusza, oferującego widzom bardzo dobrą, ponadczasową zabawę. Nieco mniej uniwersalne, ale wciąż efektowne wydarzenia znajdziecie w książce Dziewczyna z walizką, wydanej przez wydawnictwo Oskar.

Powieść Dziewczyna z walizką kupić można poniżej:

Tagi: dramat obyczajowy, psychologia,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Żony Konstancina
Ewelina Ślotała
Żony Konstancina
Potknięcia miłości
Anna Wojtkowska-Witala ;
Potknięcia miłości
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Baśniowa opowieść
Stephen King
Baśniowa opowieść
Gdzie śpiewają raki
Delia Owens
Gdzie śpiewają raki
Pokaż wszystkie recenzje