Dziś Święto Wolnych Książek! Poczytamy?

Data: 2019-06-12 16:29:28 Autor: pobarski
News - Dziś Święto Wolnych Książek! Poczytamy?

Dziś 12 czerwca, dzień taki jak zawsze? Nic bardziej mylnego! Fundacja Bookcrossing Polska ogłasza Święto Wolnych Książek! To co, poczytamy?

Każdy z nas ma na swoim regale takie pozycje, z którymi nie potrafi się rozstać. To książki zaczytane, z połamanymi grzbietami i odklejającymi się stronami. Z zaznaczonymi ołówkiem cytatami i marginesami pełnymi przemyśleń. A co z tymi, które nie przypadły nam do gustu?

Czytaj także: Jak założyć własny klub książki? Poradnik

Takie książki wówczas warto… wymienić. A w naszym kraju za akcje bookcrossingowe (czyli darmowej wymiany książek między czytelnikami) odpowiada, między innymi, Fundacja Bookcrossing Polska. Dziś, 12 czerwca, z inicjatywy Fundacji organizowane jest polskie Święto Wolnych Książek.

To kolejna edycja Święta - zadebiutowało ono w 2003 roku, a tego roku organizowana jest kolejna edycja. Na Święto Wolnych Książek składają się imprezy czytelnicze, takie jak miejskie przemarsze, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, dekoracja szkół czy bibliotek i - tworzenie nowych miejsc bookcrossingowych. Święto ma na celu promować literaturę i modę na wymianę książkową.

W tworzenie Święta Wolnych Książek zaangażowane zostały między innymi biblioteki czy szkoły. Aktywny udział zgłosiły zaś placówki z takich miast jak Bydgoszcz, Nowy Sącz, Białystok, Chełm, Jastrzębie-Zdrój, Kutno, Lipno, Sarnaki i Wrocław.

Jednak akcje bookcrossingowe to nie akcje jednorazowe, które odbywają się raz do roku. Za pomocą portalu bookcrossing.pl możecie “Uwolnić” i “Znaleźć” książkę przez cały rok - wystarczy, że dotrzecie do jednego z punktów widocznych na oficjalnej mapie Fundacji, która wskazuje lokalizację półek z książkami do wymiany. W pobliżu naszej redakcji znaleźliśmy aż dwie - obie w bibliotekach pobliskich szkół.

Jeśli chcielibyście spróbować wziąć udział w wymianie książkowej, możecie również wybrać się na jedną z wymian organizowanych na Śląsku przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi lub w Krakowie - przez Drugie Życie Książki. Półki bookcrossingowe dostępne są także w wielu miejscach publicznych, m.in. bibliotekach, centrach handlowych czy… parkach!

A Wy, w jaki sposób wzięliście dziś udział w Święcie Wolnych Książek? Wymieniliście, wypożyczyliście, kupiliście, a może przeczytaliście książkę?

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje