Dziś Święto Wolnych Książek! Poczytamy?

Data: 2019-06-12 16:29:28 Autor: pobarski
News - Dziś Święto Wolnych Książek! Poczytamy?

Dziś 12 czerwca, dzień taki jak zawsze? Nic bardziej mylnego! Fundacja Bookcrossing Polska ogłasza Święto Wolnych Książek! To co, poczytamy?

Każdy z nas ma na swoim regale takie pozycje, z którymi nie potrafi się rozstać. To książki zaczytane, z połamanymi grzbietami i odklejającymi się stronami. Z zaznaczonymi ołówkiem cytatami i marginesami pełnymi przemyśleń. A co z tymi, które nie przypadły nam do gustu?

Czytaj także: Jak założyć własny klub książki? Poradnik

Takie książki wówczas warto… wymienić. A w naszym kraju za akcje bookcrossingowe (czyli darmowej wymiany książek między czytelnikami) odpowiada, między innymi, Fundacja Bookcrossing Polska. Dziś, 12 czerwca, z inicjatywy Fundacji organizowane jest polskie Święto Wolnych Książek.

To kolejna edycja Święta - zadebiutowało ono w 2003 roku, a tego roku organizowana jest kolejna edycja. Na Święto Wolnych Książek składają się imprezy czytelnicze, takie jak miejskie przemarsze, spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i młodzieży, dekoracja szkół czy bibliotek i - tworzenie nowych miejsc bookcrossingowych. Święto ma na celu promować literaturę i modę na wymianę książkową.

W tworzenie Święta Wolnych Książek zaangażowane zostały między innymi biblioteki czy szkoły. Aktywny udział zgłosiły zaś placówki z takich miast jak Bydgoszcz, Nowy Sącz, Białystok, Chełm, Jastrzębie-Zdrój, Kutno, Lipno, Sarnaki i Wrocław.

Jednak akcje bookcrossingowe to nie akcje jednorazowe, które odbywają się raz do roku. Za pomocą portalu bookcrossing.pl możecie “Uwolnić” i “Znaleźć” książkę przez cały rok - wystarczy, że dotrzecie do jednego z punktów widocznych na oficjalnej mapie Fundacji, która wskazuje lokalizację półek z książkami do wymiany. W pobliżu naszej redakcji znaleźliśmy aż dwie - obie w bibliotekach pobliskich szkół.

Jeśli chcielibyście spróbować wziąć udział w wymianie książkowej, możecie również wybrać się na jedną z wymian organizowanych na Śląsku przez Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi lub w Krakowie - przez Drugie Życie Książki. Półki bookcrossingowe dostępne są także w wielu miejscach publicznych, m.in. bibliotekach, centrach handlowych czy… parkach!

A Wy, w jaki sposób wzięliście dziś udział w Święcie Wolnych Książek? Wymieniliście, wypożyczyliście, kupiliście, a może przeczytaliście książkę?

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Pokaż wszystkie recenzje