Powstaje film na podstawie powieści "Eleonora i Park"

Data: 2019-05-15 14:50:13 Autor: Sławomir Krempa
News - Powstaje film na podstawie powieści

Wytwórnia Picturestart nabyła prawa do ekranizacji powieści Rainbow Rowell Eleonora i Park. Autorka napisze scenariusz filmu, będzie też jego producentem wykonawczym.

Eleonora i Park to słodko-gorzka historia dwójki nieco nieprzystosowanych do życia nastolatków. Akcja książki toczy się w Nebrasce w 1986 roku. To przejmująca opowieść niełatwych doświadczeniach czasu liceum i cudzie pierwszej miłości, która niemal zawsze sprowadza na głowy zakochanych kłopoty. Powieść przetłumaczono na 41 języków, a sprzedaż osiągnęła poziom ponad miliona egzemplarzy.  

- Ta książka jest mi bardzo bliska, więc przez długi czas miałam spore obawy przed wyrażeniem zgody na ekranizację - mówi autorka. - Dziś jednak nie mogę się doczekać obejrzenia historii moich bohaterów na ekranie kina. 

Rowell to bardzo popularna autorka powieści młodzieżowych. Ogromny rozgłos przyniosły jej wydane także w Polsce powieści Fangirl oraz Linia serc. W tym roku ukazać się ma jej powieść graficzna Pumpkinheads (Dyniogłowi) oraz kontynuacja powieści Nie poddawaj się - książka Wayard Son, w której główną rolę odgrywa Simon Snow, ulubiony książkowy bohater znanej z Fangirl Cathy. Rowell jest też scenarzystką serii komiksowej Runaways

 fot. https://www.rainbowrowell.com/about

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Eleonora i Park
0
Okładka książki - Eleonora i Park

Dwoje outsiderów. Jedna niezwykła miłość. Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Sekret Heleny
Lucinda Riley;
Sekret Heleny
Czas pomsty
Maciej Liziniewicz
Czas pomsty
Budząc lwy
Ayelet Gundar-Goshen
Budząc lwy
Dzisiaj umrzesz Ty
Sue Wallman
Dzisiaj umrzesz Ty
Czas pokuty
Grzegorz Kopiec
Czas pokuty
Wielka księga Klary
Marcin Wicha;
Wielka księga Klary
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Aleksandra Katarzyna Maludy
Wisznia ze słowiańskiej głuszy
Pokaż wszystkie recenzje