reklama

Polacy stworzyli grę na podstawie Moby Dicka

Data: 2021-02-02 09:14:10 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Polska spółka stworzyła grę komputerową, która oparta jest na powieści Moby Dick autorstwa Hermana Melville’a. Klasyk literatury amerykańskiej zaadaptowany został w formie „symulatora wielorybnictwa”. 

Obrazek w treści

Polskie studio 3T Games we współpracy z wydawcą Ultimate Games S.A. stworzyło grę komputerową, która oparta jest na kanonicznej powieści Hermana Melville’a Moby Dick. Książka jest jednym z największych dorobków literackich Stanów Zjednoczonych. 

Moby Dick – powstała gra komputerowa

Gra oparta na znanej książce nosi tytuł Essex: The Whale Hunter i zapowiadana jest jako „symulator wielorybnictwa”. Gracze będą mieli szansę wcielić w kapitana XIX-wiecznego statku, który przemierza Ocean Atlantycki. Najpierw kapitan będzie musiał obrać trasę oraz na bieżąco zarządzać załogą swojego okrętu. W czasie podróży bohater będzie musiał zmierzyć się z licznymi przeciwnościami, ale również – z polowaniem na wieloryby. To od decyzji gracza zależeć będzie, czy uda mu się osiągnąć cel. 

Pracując nad grą, opieramy się głównie na dziele Hermana Melville’a i staramy się też odpowiednio uwzględniać specyficzny charakter tej wielowymiarowej powieści

– mówi CEO 3T Games, Rafał Jelonek.

Premiera gry planowana jest na 2023 rok. Produkcja trafić ma na komputery PC oraz konsole PlayStation, Xbox i Nintendo.

Moby Dick – klasyka w nowym wydaniu 

Moby Dick jest jedną z najbardziej znanych powieści amerykańskich XIX wieku. Pierwotnie książka ukazała się w Londynie oraz Nowym Jorku, gdzie spotkała się z krytyką ze strony czytelników. Dopiero po latach od wydania książka została doceniona. 

Powieść Hermana Melville’a łączy w sobie style i konwencje oraz opowiada o losach rybaka Izmaela, który podejmuje się wyprawy wielorybniczej. Wkrótce bohater trafia na na statek Pequod, który dowodzony jest przez owładniętego potrzebą zemsty kapitana Ahaba. Celem wyprawy okazuje się  niezwykłego wieloryba – Moby Dicka. 

Moby Dick przez lata wielokrotnie bywał wznawiany oraz adaptowany na inne formy sztuki. Powstało kilkanaście filmów na podstawie powieści, z czego najbardziej znana jest produkcja z 1956 roku, w której wystąpił Orson Welles. 

W Polsce w ostatnim czasie książka ukazała się w specjalnym wyjątkowym wydaniu Polskiego Instytutu Wydawniczego. Tytuł kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Moby Dick czyli biały wieloryb
Herman Melville0
Okładka książki - Moby Dick czyli biały wieloryb

20 listopada 1820 zatonął staranowany przez kaszalota brytyjski statek wielorybniczy „Essex”. Dwudziestu jeden rozbitków przez ponad...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje