Olga Tokarczuk ambasadorką Fundacji Równorodność

Data: 2021-06-03 08:44:54 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Noblistka Olga Tokarczuk została ambasadorka Fundacji Równorodność, której celem jest walka z dyskryminacją osób LGBTQ+ w Polsce. Oprócz pisarki ambasadorkami organizacji zostały także Agnieszka Holland i Anja Rubik. 

Obrazek w treści Olga Tokarczuk ambasadorką Fundacji Równorodność [jpg]Fot. Edyta Dufaj

Na początku 2021 roku powołana do życia została Fundacja Równorodność, której celem jest działalność na rzecz środowiska LGBTQ+. Wśród ambasadorów Fundacji znalazła się Olga Tokarczuk. 

Fundacja Równorodność przeciw dyskryminacji 

Fundacja Równorodność powstała w Warszawie na początku 2021 roku. Organizację do życia powołali Katarzyna Adamik, Sebastian Piotr Hejnowski, Igor Marek Ostrowski, Jakub Urbanik i Olga Ziegler. W radzie nadzorczej znalazły się m.in. Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk.

Zgodnie ze statutem fundacji, organizacja zajmować ma się m.in. wspieraniem projektów organizacji pozarządowych mających na celu upowszechnianie i ochronę wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a tym samym wsparcie „słabszych, wykluczonych i zapomnianych”. Swoje cele statutowe realizować będzie poprzez organizacje zbiórek pieniędzy na wsparcie organizacji pozarządowych związanych ze społecznością LGBT w Polsce. 

Fundacja pragnie zostać organizacją parasolową, która finansowo wspomoże inne organizacje, aktywnie działające na rzecz walki z dyskryminacją w Polsce.

Olga Tokarczuk w radzie Fundacji 

Noblistka Olga Tokarczuk znalazła się w radzie Fundacji. Wraz z Agnieszką Holland, Anją Rubik (która zaangażowana jest w akcję SexedPl) czy Antonim Porowskim (współgospodarz programu Queer Eye) została także ambasadorką fundacji. 

Za sprawą znanych nazwisk Fundacja pragnie pozyskać środki do dalszej działalności. 

W Polsce nie brakuje dobrych pomysłów i inicjatyw, jednak fundacje cierpią na brak rozpoznawalności i chroniczny brak funduszy. I tu właśnie wkracza Równorodność. Chcemy być organizacją parasolową, która wykorzystuje sylwetki członków naszego zarządu do promowania sprawy społeczności LGBT+ w Polsce i pozyskiwania środków na jej wsparcie. Zebrane fundusze zostaną następnie wydane w formie dotacji na najlepsze inicjatywy według oceny naszego zarządu

– czytamy w misji Fundacji. 

Fundacja rozpoczęła już działalność informacyjną na social mediach.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Pokaż wszystkie recenzje