"Gwiazd naszych wina" – czy będzie część druga?

Data: 2019-04-27 20:38:58 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Gwiazd naszych wina to jedna z najpopularniejszych książek autorstwa Johna Greena – amerykańskiego pisarza i twórcy internetowego. Chociaż od premiery pierwszej części minęło sporo czasu, wielu fanów nadal zastanawia się, czy pojawi się kontynuacja popularnej historii.

Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina przedstawia historię Hazel, której życie nie przypomina typowej rzeczywistości nastolatek. Dziewczyna jest chora na raka płuc, na krok nie ustępuje jej zaś butla z tlenem, bez której trudno jej się oddycha. Hazel nie spotyka się z koleżankami, nie chodzi do szkoły. Zamiast tego, czyta wielokrotnie tę samą książkę, a jej mama podejrzewa u niej depresję.

Niebawem, na jednym ze spotkań koła wsparcia pojawia się nowa osoba – przystojny, choć nieco arogancki Augustus Waters. Chłopak wydaje się całkowitym zaprzeczeniem chorego, jednocześnie – niesamowicie irytuje Hazel.

Choć początek ich znajomości nie napawa optymizmem, to wkrótce okaże się, że to przypadkowe spotkanie zmieni całkowicie ich życia.

Czytaj także: Mamy pierwszy zwiastun "Szukając Alaski"!

Gwiazd naszych wina często uznawana jest za jedną z najbardziej wzruszających książek młodzieżowych o miłości i problemach. Sam autor – John Green – właśnie dzięki tej powieści spotkał się z masowym, pozytywnym przyjęciem przez czytelników i… widzów.

W 2014 roku książka Greena została zekranizowana. W obrazie na podstawie książki wystąpiła Shailene Woodley oraz Ansel Elgort. Ta dwójka wystąpiła także w innym filmie – produkcji pod tytułem Niezgodna, która także powstała na podstawie książki (tym razem autorstwa Veroniki Roth).

Niestety, mimo mijających lat od pierwszego wydania powieści, John Green nadal nie zdecydował się na podjęcie się napisania kontynuacji książki. Wiadomo, że Gwiazd naszych wina kończy się wyraźnym zamknięciem historii i choć kontynuacja byłaby możliwa, to jest to na ten moment mało prawdopodobne.

Czytaj także: Żółwie aż do końca zekranizowane przez Netflix? Znamy reżysera

Obecnie Green skupia się na pisaniu nowych historii i sprzedaży praw do ekranizacji stworzonych już książek. W ostatnich latach swoją premierę miała książką Żółwie aż do końca, pisaliśmy także o planach ekranizacji w formie serialu Szukając Alaski.

Czytaliście Gwiazd naszych wina? A może oglądaliście film?

Fot. mat. prasowe dystrybutora / Imperial Cinepix

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gwiazd naszych wina
John Green63
Okładka książki - Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina to najpopularniejsza książka Johna Greena, dzięki której autor osiągnął popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Kufer tajemnic
Anna Bichalska
Kufer tajemnic
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Nocny ekspres
Karin Erlandsson
Nocny ekspres
Król Pik
Monika Godlewska (I)
Król Pik
Pokaż wszystkie recenzje