"Gwiazd naszych wina" – czy będzie część druga?

Data: 2019-04-27 20:38:58 Autor: pobarski

Gwiazd naszych wina to jedna z najpopularniejszych książek autorstwa Johna Greena – amerykańskiego pisarza i twórcy internetowego. Chociaż od premiery pierwszej części minęło sporo czasu, wielu fanów nadal zastanawia się, czy pojawi się kontynuacja popularnej historii.

Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina przedstawia historię Hazel, której życie nie przypomina typowej rzeczywistości nastolatek. Dziewczyna jest chora na raka płuc, na krok nie ustępuje jej zaś butla z tlenem, bez której trudno jej się oddycha. Hazel nie spotyka się z koleżankami, nie chodzi do szkoły. Zamiast tego, czyta wielokrotnie tę samą książkę, a jej mama podejrzewa u niej depresję.

Niebawem, na jednym ze spotkań koła wsparcia pojawia się nowa osoba – przystojny, choć nieco arogancki Augustus Waters. Chłopak wydaje się całkowitym zaprzeczeniem chorego, jednocześnie – niesamowicie irytuje Hazel.

Choć początek ich znajomości nie napawa optymizmem, to wkrótce okaże się, że to przypadkowe spotkanie zmieni całkowicie ich życia.

Czytaj także: Mamy pierwszy zwiastun "Szukając Alaski"!

Gwiazd naszych wina często uznawana jest za jedną z najbardziej wzruszających książek młodzieżowych o miłości i problemach. Sam autor – John Green – właśnie dzięki tej powieści spotkał się z masowym, pozytywnym przyjęciem przez czytelników i… widzów.

W 2014 roku książka Greena została zekranizowana. W obrazie na podstawie książki wystąpiła Shailene Woodley oraz Ansel Elgort. Ta dwójka wystąpiła także w innym filmie – produkcji pod tytułem Niezgodna, która także powstała na podstawie książki (tym razem autorstwa Veroniki Roth).

Niestety, mimo mijających lat od pierwszego wydania powieści, John Green nadal nie zdecydował się na podjęcie się napisania kontynuacji książki. Wiadomo, że Gwiazd naszych wina kończy się wyraźnym zamknięciem historii i choć kontynuacja byłaby możliwa, to jest to na ten moment mało prawdopodobne.

Czytaj także: Żółwie aż do końca zekranizowane przez Netflix? Znamy reżysera

Obecnie Green skupia się na pisaniu nowych historii i sprzedaży praw do ekranizacji stworzonych już książek. W ostatnich latach swoją premierę miała książką Żółwie aż do końca, pisaliśmy także o planach ekranizacji w formie serialu Szukając Alaski.

Czytaliście Gwiazd naszych wina? A może oglądaliście film?

Fot. mat. prasowe dystrybutora / Imperial Cinepix

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gwiazd naszych wina
0
Okładka książki - Gwiazd naszych wina

Gwiazd naszych wina to najpopularniejsza książka Johna Greena, dzięki której autor osiągnął popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje