Znamy reżysera ekranizacji nowej książki Greena!

Data: 2019-01-13 22:20:41 Autor: pobarski
News - Znamy reżysera ekranizacji nowej książki Greena!

John Green to jeden z najpopularniejszych autorów powieści młodzieżowych na świecie. Jego kariera nabrała ogromnego rozpędu po ekranizacji powieści Gwiazd naszych wina i od tamtej pory nazwisko pisarza nie schodzi z list młodzieżowych bestsellerów.

W 2017 roku pisarz wydał najnowszą powieść – Żółwie aż do końca. Od tamtej pory czytelnicy zastanawiali się, czy będą mieli szansę na zobaczenie filmowej wersji historii. Być może właśnie można zacząć mieć takie nadzieje.

Do tej pory zekranizowano już Gwiazd naszych wina, a także Papierowe miasta. Jedna z najpopularniejszych książek autora – Szukając Alaski – zostanie zekranizowana w formie serialu, o czym pisaliśmy jakiś czas temu tutaj. Co do Żółwi aż do końca – sam autor w swoich wypowiedziach przedstawiał wątpliwości, co do zasadności tworzenia ekranizacji tej książki.

Według Greena, najnowsza jego powieści zwyczajnie… nie nadaje się do typowego przedstawienia na ekranie. A to za sprawą nietypowej konstrukcji narracyjnej użytej w książce. Mimo tego, jak w ostatnim czasie poinformował portal Hypable, tytuł znalazł już reżysera.

Jak podaje zagraniczny serwis, jest to Hannah Marks, aktorka znana z serialu Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego. Marks dopiero zaczyna przygodę z reżyserią, wielu jednak ma wobec niej wielkie nadzieje.

Jak przyznaje John Green, pragnie, by Żółwie aż do końca zaskoczyły odbiorców swoją nową, nieoczywistą formą. Autor podkreśla, że jest to niezwykłe wyzwanie i chociaż rozpoczęły się już pierwsze prace, nie oznacza to, że film faktycznie powstanie.

Niedawno pojawiły się także informacje o ekranizacji zupełnie innego utworu Greena – chodzi o tytuł W śnieżną noc, czyli zbiór 3 opowiadań, które powstały dzięki współpracy Johna Greena, Maureen Johnson i Lauren Myracle.

Wydana po raz pierwszy w 2008 roku książka, opowiada historię kilku młodych ludzi, których życie nieoczekiwanie zmienia się pod wpływem śnieżnej zamieci opanowującej miasto w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.

Za ekranizację tej historii odpowiedzialny ma być gigant VOD – serwis Netflix. Na razie nieznana jest jeszcze data premiery ekranizacji ani skład ekipy.

Czytaliście książki Johna Greena? Czekacie na ekranizacje?

Fot. James Bridges / materiały prasowe

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Żółwie aż do końca
John Green3
Okładka książki - Żółwie aż do końca

John Green powraca - Bukowy Las potwierdza premierę nowej powieści w Polsce! To już pewne! Jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Bukowy Las ukaże się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Pokaż wszystkie recenzje