Znamy reżysera ekranizacji nowej książki Greena!

Data: 2019-01-13 22:20:41 Autor: pobarski
News - Znamy reżysera ekranizacji nowej książki Greena!

John Green to jeden z najpopularniejszych autorów powieści młodzieżowych na świecie. Jego kariera nabrała ogromnego rozpędu po ekranizacji powieści Gwiazd naszych wina i od tamtej pory nazwisko pisarza nie schodzi z list młodzieżowych bestsellerów.

W 2017 roku pisarz wydał najnowszą powieść – Żółwie aż do końca. Od tamtej pory czytelnicy zastanawiali się, czy będą mieli szansę na zobaczenie filmowej wersji historii. Być może właśnie można zacząć mieć takie nadzieje.

Do tej pory zekranizowano już Gwiazd naszych wina, a także Papierowe miasta. Jedna z najpopularniejszych książek autora – Szukając Alaski – zostanie zekranizowana w formie serialu, o czym pisaliśmy jakiś czas temu tutaj. Co do Żółwi aż do końca – sam autor w swoich wypowiedziach przedstawiał wątpliwości, co do zasadności tworzenia ekranizacji tej książki.

Według Greena, najnowsza jego powieści zwyczajnie… nie nadaje się do typowego przedstawienia na ekranie. A to za sprawą nietypowej konstrukcji narracyjnej użytej w książce. Mimo tego, jak w ostatnim czasie poinformował portal Hypable, tytuł znalazł już reżysera.

Jak podaje zagraniczny serwis, jest to Hannah Marks, aktorka znana z serialu Holistyczna agencja detektywistyczna Dirka Gently'ego. Marks dopiero zaczyna przygodę z reżyserią, wielu jednak ma wobec niej wielkie nadzieje.

Jak przyznaje John Green, pragnie, by Żółwie aż do końca zaskoczyły odbiorców swoją nową, nieoczywistą formą. Autor podkreśla, że jest to niezwykłe wyzwanie i chociaż rozpoczęły się już pierwsze prace, nie oznacza to, że film faktycznie powstanie.

Niedawno pojawiły się także informacje o ekranizacji zupełnie innego utworu Greena – chodzi o tytuł W śnieżną noc, czyli zbiór 3 opowiadań, które powstały dzięki współpracy Johna Greena, Maureen Johnson i Lauren Myracle.

Wydana po raz pierwszy w 2008 roku książka, opowiada historię kilku młodych ludzi, których życie nieoczekiwanie zmienia się pod wpływem śnieżnej zamieci opanowującej miasto w trakcie Świąt Bożego Narodzenia.

Za ekranizację tej historii odpowiedzialny ma być gigant VOD – serwis Netflix. Na razie nieznana jest jeszcze data premiery ekranizacji ani skład ekipy.

Czytaliście książki Johna Greena? Czekacie na ekranizacje?

Fot. James Bridges / materiały prasowe

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Żółwie aż do końca
0
Okładka książki - Żółwie aż do końca

John Green powraca - Bukowy Las potwierdza premierę nowej powieści w Polsce! To już pewne! Jeszcze w tym roku nakładem wydawnictwa Bukowy Las ukaże się...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Strasznie fajna wichura
Katarzyna Sobczak
Strasznie fajna wichura
Kochankowie miasta
Anna Stryjewska;
Kochankowie miasta
Pokaż wszystkie recenzje