Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – Ciemna i Jasna strona Mocy po raz kolejny zderzą się ze sobą!

Data: 2020-09-13 15:08:06 Autor: tadas

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy to siódmy film z numerowanej serii Gwiezdnych Wojen, będący jednocześnie otwarciem dla trzeciej trylogii filmowej bazującej na świecie przedstawiony opracowanym przez George'a Lucasa. Co przygotował w jej ramach znany i ceniony J.J. Abrams?

Obrazek w treści

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy to amerykański film science-fiction z 2015 roku, stanowiący kolejny ważny krok dla marki.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – opis

O czym jest film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy? Od wielki bitwy pomiędzy Rebeliantami, a Imperium minęło 30 lat, względnego pokoju i spokój. Niemniej narodził się w tym czasie również Nowy Porządek, planujący odbudowę wielkiego Imperium Zła, starając się bezwzględnie narzucić swoje plany i nakazy.

Naprzeciw nim do walki staje Ruch Oporu, którego żołnierze odstają pod względem zasobów, lecz dysponują wiarą oraz pewnością siebie o Mocy nie wspominając.

Czytaj także: Diuna – w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun produkcji

Przebudzenie Mocy prezentuje nam losy losy Rey, nieznanej dziewczyny dysponującej umiejętnościami władania Mocy oraz powiązaniem z wieloma generacjami Rycerzy Jedi. Słynny Kylo Ren stara się pomścić śmierć swojego dziadka... w postaci Dartha Vadera, tworząc wokół niego legendę Ciemniej Strony Mocy, za radą Snoke'a, stara się wznieść na niespotykany poziom siły.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – obsada

Kto wystąpił w filmie Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy? W rolach głównych tym razem znaleźli się Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac oraz John Boyega, który niedawno z wyrzutem wypowiadał się o losach swojej postaci i braku jej rozwoju. Wszyscy młodzi aktorzy byli wspierani przez tak znanych i cenionych kolegów jak Harrison Ford.

Czytaj także: Prawie 200 księgarń zamkniętych w czasie pandemii

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Mark Hamill, Carrie Fisher, Lupita Nyong'o czy Andy Serkis.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – gdzie obejrzeć? 

Film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy dziś możemy zobaczyć w środę, 23 września o 20:05 na antenie stacji Polsat.

Czytaj także: Powstała książka kucharska dla fanów serialu Przyjaciele! 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – opinie

Film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy poruszył widzów z całego świata, jednocześnie dzieląc ich ze względu na generalną powtórkę z Nowej Nadziei, co jakby nie patrzeć nie było marzeniem wielu widzów. Na tej podstawie postały także dwa kolejne filmy - Gwiezdne wojny: Część VIII - Ostatni Jedi i Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy – książka

Film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy jest podstawą fabularną dla książki Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy autorstwa Michaela Kogge (znanego również z chociażby Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie), rozwijającej opowieść o kolejne wątki oraz detale, wobec których będziemy mogli lepiej zrozumieć co się zadziało w świecie wykreowanym prze George'a Lucasa.

Czytaj także: Książka za worek śmieci. Wymień śmieci na książki  

Książkę Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Star Wars. Przebudzenie Mocy
Michael Kogge2
Okładka książki - Star Wars. Przebudzenie Mocy

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Najwyższy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo