Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie

Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o magicznym świecie filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Oto zbiór niesamowitych zdjęć i filmowych detali. Ten przewodnik przybliży Wam ulubione postacie, miejsca, przedmioty, zaklęcia i magiczne chwile!

Copyright (C) 2016 Warner Bros. Entertainment Inc. FANTASTIC BEASTS AND WHERE TO FIND THEM characters, names and related Indicia are (C) & (TM) Warner Bros. Entertainment Inc. WB SHIELD: TM & (C) WBEI. J.K. ROWLING'S WIZARDING WORLD (TM) J.K. Rowling and Warner Bros. Entertainment Inc. Publishing Rights (C) JKR. (s16)

Informacje dodatkowe o Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2016-11-18
Kategoria: Inne

Kup książkę Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie

Fantastyczne zwierzęta. Magiczny przewodnik po filmie - opinie o książce

Chociaż od premiery filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć minęły ponad trzy miesiące, to nie da się zapomnieć o Newcie Scamanderze i jego wesołej ferajnie. Eddie Radmayne sprawił, że dobrotliwego, poczciwego czarodzieja, który ponadto zajmował się ratowaniem zagrożonych wyginięciem magicznych stworzeń, pokochały rzesze fanów na całym świecie.

Na szczęście wielbiciele przygód jedynego w swoim rodzaju magizoologa nie musieli się z nim żegnać wraz z końcowymi napisami ekranizacji. Dzięki kolorowankom, które w ostatnim czasie cieszą się olbrzymią popularnością, każdy mógł nadać ulubionym postaciom odpowiednie barwy i uchwycić ich niepowtarzalność, w czym może pomóc wydana przez wydawnictwo Media Rodzina fantastyczna książeczka będąca doskonałą gratką nie tylko dla entuzjastów magicznych historii, ale również dla tych, którzy chcieliby się z nimi zapoznać.

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie to 96-stronicowy podręcznik zabierający czytelników w niezwykłą podróż, która jest swoistym wprowadzeniem do nowojorskiego świata czarodziejów. Podzielono go na sześć rozdziałów (łącznie ze wstępem) i w każdym z nich zawarto najistotniejsze, a przy tym niezwykle pomocne informacje, dzięki którym poznawanie okazuje się jeszcze przyjemniejsze i bogatsze.

Przewodnik to przedstawienie nie tylko głównych postaci i ich najważniejszych cech, ale również najciekawszych zwierząt, miejsc i zaklęć, a także charakterystyka miejsc kluczowych dla całej opowieści.

Nie można nie wspomnieć o przepięknych zdjęciach, które nadają całości wyjątkowy charakter oraz mogą posłużyć jako wzornik do kolorowanek (jest to zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ nie trzeba szukać odpowiednich fotografii w grafice Google, co bywa męczące).

Wszystko przedstawiono w sposób niezwykle przystępny i przejrzysty, co sprawia, że treść przewodnika się po prostu chłonie.

Osobiście dowiedziałam się kilku naprawdę ciekawych rzeczy (z których wcześniej nie do końca zdawałam sobie sprawę), a także zwróciłam uwagę na obsadę aktorską, przeżywając przy tym lekki szok – nie spodziewałam się, że gdy w końcu zabiorę się do obejrzenia filmu, spotkam na ekranie Colina Farrella i Jona Voighta.

Z pewnością warto zaopatrzyć się w tę książeczkę i choć przez chwilę poczuć się magicznie, nawet jeśli otoczenie sprawia wrażenie jak najbardziej niemagicznego.

Czy znacie takie zaklęcia jak "Aberto", "Legilimens"? A czy wiedzieliście, że w szopie Newta leżał stos zapisków, z których miała powstać książka? Czy byliście świadomi tego, że na Woolworth Building znajdowała się kamienna sowa, która rozpoznawała, czy ktoś jest czarownicą lub czarodziejem?
Nie wiedzieliście o tym? No to nie jesteście w tym sami! Ja nie miałam zielonego pojęcia o wielu rzeczach, sprawach, które miały miejsce z filmie.
I jestem teraz dumna, że mogłam przeczytać ten oto "Magiczny przewodnik po filmie", dzięki któremu wzbogaciłam swoją wiedzę.

Dla osób, które uwielbiają Harrego Pottera, film "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" był gratką. Ja, chociaż z początku sceptycznie do niego podchodziłam, jestem nim totalnie zachwycona. Magiczny świat porwał mnie, a zwierzęta wywarły ogromny wrażenie. Ale jak to na filmach bywa, wiele szczegółów umyka i nie o wszystkim mamy przyjemność wiedzieć. Na szczęście z ratunkiem do tego filmu i dla nas, przybyło do nas Wydawnictwo Media Rodzina i przygotowało przewodnik.

Z pewnością wielu z was zadaje sobie pytania i główkuje nad sensem takiego przewodnika "Po co komu taki przewodnik? Co on może wnieść ciekawego do mojego życia? Z pewnością wszystko powtarza się z filmu i nic ciekawego w nim nie ma. Strata pieniędzy.". No to moi drodzy, ja szczerze przyznam się, że moje myślenie było podobne. Niestety zawiodłam się kiedyś na takich przewodnikach i sceptycznie podeszłam do tego. Obawiałam się zawartości, ale z drugiej strony ogromnie mnie ona ciekawiła. I tak, to właśnie ciekawość wzięła nade mną górę, a ja jestem rozweselona i szczęśliwa, bo mogłam poznać tak wiele szczegółów.
Nie będę wam ich zdradzać, odkryć musicie je sami, ale dla mnie była to niesamowita przygoda. Poznałam lepiej bohaterów oraz miejsca wydarzeń. Zostały przybliżone mi zaklęcia oraz różdżki. Zaczerpnęłam z tego przewodnika wiele rewelacyjnych informacji, które koniecznie musicie poznać.

Ważnym i ogromnym atutem tej książeczki są ilustracje oraz zdjęcia, które mnie zachwyciły. Niesamowicie fajne było wyłapywanie wszystkich szczegółów z nich, oglądanie różdżek, miejsc. Jedyne czego mi zabrakło w tym przewodniku, to dokładniejsze opisanie zwierząt i brak ich zdjęć. Są tutaj ich szkice i kilka informacji, ale jak dla mnie to za mało. To taki jedyny minus przewodnika.
Zachęcam więc was do zaopatrzenia się w ten przewodnik, bowiem jest on naprawdę przydatny i wspaniale jest móc go posiadać. Informacje, które z niego poznacie z pewnością was zachwycą i na długo zapadną w pamięć.

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2016-11-29, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
FANTASTYCZNY ŚWIAT POWRÓCIŁ Ten rok jest dobrym rokiem dla miłośników Harry'ego Pottera. Najpierw po latach przerwy ukazał się scenariusz sztuki kontynuującej serię książek, a teraz do kin wkroczył pierwszy z pięciu planowanych filmów z serii ,,Fantastyczne zwierzęta...", dziejącej się na długo przed wydarzeniami z ,,Kamienia filozoficznego". Fani znów mogą poczuć tę magię, a na dodatek dołączyć do swojej kolekcji kilka pozycji. Nie mogło również zabraknąć przewodnika po filmie, który choć niepozorny, zawiera wiele ciekawych rzeczy. Zanim jednak przyjrzymy się mu bliżej, rzućmy okiem na fabułę kinowych ,,Fantastycznych zwierząt...". Chociaż film dzieli tytuł z niewielką publikacją wydaną przed laty, wspomniana książeczka prezentowała różne rodzaje stworzeń występujących w świecie Harry'ego Pottera - zarówno tych pojawiających się na łamach serii, jak również zupełnie nowych. O samym Newtcie Skamanderze (pod takim pseudonimem Rowling napisała swój bestiariusz, jako że to właśnie on był jego autorem w powieściach) faktów było niewiele. Teraz nadszedł czas by to zmienić. Fabuła filmu rozpoczyna się zimą 1926 roku, kiedy to Newt przybywa do Nowego Jorku z walizką pełną niezwykłych stworzeń, których szukaniu i poznawaniu się poświęcił. Jednak te przypadkiem trafiają w ręce niemaga, który nieświadomie wypuszcza je na świat. Kiedy więc w mieście zaczyna dochodzić do dziwnych ataków, nikt nie wierzy Newtowi, że to nie jego znaleziska, a istota nazywana obskurus stoi za wszystkim... Przewodnik po filmie zabiera nas w sam środek akcji i zdradza kilka szczegółów odnośnie fabuły, jak i postaci. Nie jest wprawdzie gruby, a wydanie sprawia wrażenie naprawdę niepozornego, nie mniej wystarczy zacząć lekturę, by przekonać się, że jednak zawiera w sobie wiele ciekawych faktów dla fanów. Bohaterowie są omówieni dość dokładnie, znalazło się tu także miejsce na kilka fantastycznych zwierząt oraz miejsca z filmu. Nie zabrakło również kadrów z kinowego obrazu bogato ilustrujących książeczkę. Teksty nie są długie, nie zdradzają zbyt wiele, ale osobom pragnącym zobaczyć film z pewnością rozbudzą apetyt. Tak więc polecam. Wprawdzie nie pogardziłbym bardziej rozbudowaną książką, nie mniej dzieci na pewno będą zadowolone. A powrót do fantastycznej krainy wykreowanej przez Rowling sprawi wiele przyjemności. Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/11/29/fantastyczne-zwierzeta-magiczny-przewodnik-po-filmie-michael-kogge/
Star Wars. Przebudzenie Mocy
Michael Kogge0
Okładka ksiązki - Star Wars. Przebudzenie Mocy

Luke Skywalker przepadł bez wieści. Pod jego nieobecność na zgliszczach Imperium wyrósł złowrogi Najwyższy Porządek, który nie spocznie, póki nie zgładzi...

Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci
Michael Kogge0
Okładka ksiązki - Fantastyczne zwierzęta. Galeria postaci

Oto Newt, Tina, Queenie, Jacob i wielu, wielu innych bohaterów bogatej galerii postaci z filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć! W wyniku...