Lovecraft wciąż na topie. W planach kolejna gra

Data: 2021-06-22 09:10:24 Autor: Patryk Obarski

Spółka RedDeerGames specjalizująca się w grach komputerowych zapowiedziała, że już wkrótce na rynku pojawi się kolejna produkcja, która oparta będzie na twórczości H.P. Lovecrafta. Premiera gry zaplanowana jest na 2021 rok. 

Obrazek w treścifot. materiały prasowe
  • Już niebawem ukaże się gra Sacrifice Your Friends nawiązująca do twórczości H.P. Lovecrafta. 
  • Produkcja dostępna będzie na znane konsole. 
  • To nie pierwsza adaptacja twórczości Lovecrafta

H.P. Lovecraft to jeden z najbardziej znanych amerykańskich pisarzy XX wieku, który popularność osiągnął zwłaszcza za sprawą mitologii Cthulhu. Twórczość autora od lat pozostaje inspiracją dla współczesnych artystów – jak się okazuje, teraz dla twórców gier komputerowych. 

Nowe gry na podstawie twórczości HP Lovecrafta 

Jak zapowiedziała spółka PMPG Polskie Media, już wkrótce na polskim rynku ukaże się nowa produkcja, która oparta będzie na twórczości autora opowieści z nurtu weird fiction.  Chodzi o grę Sacrifice Your Friends, która wyprodukowana została przez kanadyjską wytwórnię Astrolabe Interactive Inc. 

Według zapowiedzi, celem nowej produkcji jest „walka wręcz w uroczym, kreskówkowym stylu horroru”. Kolejne przygody bohaterów gry mają być inspirowane opowieściami Lovecrafta.  

Za dystrybucję gry odpowiedzialna ma być spółka zależna od PMPG – RedDeerGames. Premiera produkcji zaplanowana została na 2021 rok. Gra dostępna będzie na konsolach Nintendo Switch oraz Xbox One i Xbox Series S|X.

Lovecraft na szczycie popularności 

H.P. Lovecraft wciąż pozostaje najbardziej znany z autorstwa opowieści grozy pt. Zew Cthulhu, która otwiera cykl mitologii Cthulhu. W swoich utworach autor opisał demoniczne istoty o nadludzkich mocach, które pochodzą z odległych światów. Wraz z popularnością twórczości Lovecrafta, odniesienia do jego tekstów zaczęły pojawiać się w coraz to nowych utworach. 

Nawiązanie do twórczości Lovecrafta odnaleźć można między innymi w utworze Metalliki The Call of Ktulu. W 2007 roku powstał film fabularny Cthulhu, z kolei w ubiegłym roku ogromną popularnością cieszył się serial oryginalny HBO – Kraina Lovecrafta. 

Najchętniej twórczość Lovecrafta adaptowana była jednak do postaci gier. Wśród najnowszych produkcji znalazły się m.in. Cthulhu: Books of Ancients z 2020 r. oraz pochodzące z 2019: Stygian: Reign of the Old Ones, The Sinking City, Lovecraft’s Untold Stories oraz Gibbous: A Cthulhu Adventures.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zew Cthulhu
H.P. Lovecraft0
Okładka książki - Zew Cthulhu

„Zew Cthulhu” to zbiór pięciu najbardziej znanych, najstraszniejszych opowiadań niekwestionowanego mistrza opowieści niesamowitej –...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Orkiestra z Auschwitz
Marcin Lwowski
Orkiestra z Auschwitz
Dzień prawdy
Anna M. Brengos
Dzień prawdy
Księga tęsknot
Sue Monk Kidd
Księga tęsknot
Czerwony lotos
Arkady Saulski
Czerwony lotos
Informacja zwrotna
Jakub Żulczyk
Informacja zwrotna
Uważaj, czego pragniesz
Anna Szafrańska
Uważaj, czego pragniesz
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Małgorzata Ogonowska; Artur Rogoś
Co zrobić z tą chmurą smogu?
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii
Thomas Lockley, Geoffrey Girard
Yasuke. Afrykański samuraj w feudalnej Japonii
Dopaść Leona Waganta
Wiktor Hajdenrajch
Dopaść Leona Waganta
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Pokaż wszystkie recenzje