Ja, robot – To nie było samobójstwo wybitnego naukowca...

Data: 2021-01-25 09:30:02 Autor: Tamer Adas

Film Ja, robot to filmowa adaptacja klasycznej książki Issaka Asimova, która zabiera widzów do niesamowitego świata przyszłosści, gdzie policyjny detektyw stroniący od nowoczesnych technologii będzie musiał poznać prawdę morderstwa, które popełnił jeden z robotów. Co się tak naprawdę stało?

Obrazek w treści

Ja, robot to amerykański film science-fiction z 2004 roku w reżyserii Alexa Proyasa.

Ja, robot – opis

O czym jest film Ja, robot? Akcja zabiera nas do 2035 roku, gdy do detektywistycznego zadania ponownie zabiera się Del Spooner, który otrzymuje zadanie rozwikłania tajemniczego morderstwa.

Niespodziewanie jeden z robotów złamał jedna z trzech zasad, w wyniku czego doprowadził do śmierci swojego właściciela, dr. Alfreda Lanninga.

Czytaj także: Biblioteka wojewódzka w Poznaniu znów zachwyca czytelników

Podejrzewając, że nie zaszło tutaj samobójstwo, nasz bohater zajmie się próbą zrozumienia co zmotywowało robota do zbuntowania się. Pomoc jaką otrzyma, będzie także dla niego sporym zaskoczeniem....

Ja, robot – obsada

Kto wystąpił w Ja, robot? Gwiazdą filmu został Will Smith, utalentowany aktor, znany z występów także w Jestem Legendą, Hitch: Najlepszy doradca przeciętnego faceta czy też z Hancooka.

Czytaj także: K2 – książki, które należy przeczytać

w gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się także Bridget Moynahan, Alan Tudyk oraz James Cromwell.

Ja, robot – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Ja, robot? Emisja telewizyjna odbędzie się w poniedziałek, 25 stycznia o godzinie 20:05 na antenie telewizji TVP 2. 

Czytaj także: Nie żyje Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł Papcio Chmiel

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Ja, robot – opinie

Film Ja, robot doczekał się bardzo, bardzo dobrego przyjęcia, pomimo tego że jednak filmowa adaptacja nie utrzymała imponującego poziomu, uzyskanego przez powieść.

Czytaj także: "Jestem legendą" – naukowiec pozostały przy życiu

Ja, robot – książka

Film Ja, robot bazuje na klasycznej powieści sci-fi Issaka Asimova, książce Ja, robot, za sprawą której możemy poznać i zweryfikować jak pierwotny materiał przełożono na nową, filmową formę ze świetnym Willem Smithem.

Książkę Ja, robot w atrakcyjnej cenie zakupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ja, robot
Isaac Asimov3
Okładka książki - Ja, robot

Ponadczasowa kolekcja absolutnie klasycznych opowieści sf napisanych przez mistrza gatunku. W ich centrum znajdują się roboty związane Trzema Prawami...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor