Jurassic World – Dinozaury powrócą w wielkim stylu!

Data: 2020-10-30 15:13:32 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Jurassic World to pierwszy film będący kontynuacją cyklu Park Jurajski, mającego zagwarantować widzom kolejne otwarcie się oraz zagwarantowanie klasyka, połączonego wraz ze świeżym spojrzeniem, aktorami oraz skalą, niespotykaną do tej pory. Co składa się na wielkie otwarcie dla kolejnej serii?

Obrazek w treści Jurassic World – Dinozaury powrócą w wielkim stylu! [jpg]

▪ Jurassic World to najnowsza produkcja opowiadająca o tym, jak eksperyment naukowy z udziałem dinozaurów wymyka się spod kontroli.  

▪ W nowym filmie dochodzi do stworzenia nowych niebezpiecznych mieszanek międzygatunkowych. 

▪ Pierwszy film powstał na podstawie książki Park Jurajski autorstwa Michaela Crichtona. 

Jurassic World to amerykański film przygodowy z 2015 roku, w reżyserii Colina Trevorrowa.

Jurassic World – opis

O czym jest film Jurassic World? Na wyspie Isla Nublar powstał super nowoczesny park rozgrywki z dinozaurami, który staje się wielką, duchową kontynuacją Parku Jurajskiego. Dinozaury powróciły za sprawą klonowania, a twórcy myślą o kolejnych działaniach.

Świat czuje się zaniepokojony działaniami Masrani Corporation, firmy starającej się zagwarantować jak najlepszą i najbezpieczniejszą placówkę.

Czytaj również: Niezwykła misja w Bangkoku... – Ostatnie zlecenie

Naukowcy otrzymują cichy nakaz i przyzwolenie na prace nad połączeniami genowymi, tworząc hybrydę tyranozaura, karnotaura i welociraptora. Nowy gatunek jest niezwykle niebezpieczny, cechując się gigantyczną agresją. 

To doprowadza do sytuacji, w której dochodzi do ucieczki i ponownego wielkiego niebezpieczeństwa... katastrofa jest już bliska.

Jurassic World – obsada

Kto wystąpił w filmie Jurassic World? Główna rola przypadła Chrisowi Prattowi, aktorowi w ostatnim czasie niezwykle popularnym, którego kojarzyć możemy także z między innymi: Strażnicy galaktyki, Strażnicy galaktyki 2, Ścigani, Pasażerowie, Avengers: Czas Ultrona.

Oprócz nich w produkcji wystąpili również między innymi Bryce Dallas Howard, Jake Johnson, Omar Sy (Inferno, X-Men Przeszłość, która nadejdzie, Nietykalni, Dobrzy ludzie) i Irrfan Khan.

Jurassic World – gdzie obejrzeć? 

Film Jurassic World wyemitowany zostanie w telewizji już w piątek, 9 czerwca 2023 r. o godz. 20:00 na antenie stacji TVN. Oprócz tego produkcję zobaczyć będzie można na TVN-ie także w niedzielne popołudnie – 11 czerwca 2023 r. o godz. 16:25. 

Czytaj również: 40 lat minęło – Nadchodzi kryzys wieku średniego...

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Jurassic World – opinie

Film Jurassic World okazał się być jakościową propozycją, która co prawda nie była rewelacyjna, jednakże spokojnie byłą w stanie zagwarantować widzom sporo świetnej zabawy oraz satysfakcji z poszczególnych scen oraz pomysłu na otwarcie furtki dla kolejnych odsłon cyklu, który udanie kontynuuje wielki sukces, jakim był Park Jurajski.

Jurassic World – książka

Film Jurassic World to osobna, otwierająca przyszłość markę odsłona, która przełożyła się na różnego typu projekty. Powstała kontynuacja Jurassic World Upadłe Królestwo, doczekaliśmy się książki Jurassic World 2. Ilustrowana opowieść, za rok zadebiutuje Jurassic World: Dominion, a obecnie na rynku dostępna jest także gra komputerowa Jurassic World Evolution.

Książkę Jurassic World 2. Ilustrowana opowieść kupić można poniżej: 

Tagi: filmy w tv, filmy przygodowe, jurassic world, kontynuacja filmu,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Pokaż wszystkie recenzje