Quantcast

Jurassic World – Dinozaury powrócą w wielkim stylu!

Data: 2020-10-30 15:13:32
udostępnij Tweet

Jurassic World to pierwszy film będący kontynuacją cyklu Park Jurajski, mającego zagwarantować widzom kolejne otwarcie się oraz zagwarantowanie klasyka, połączonego wraz ze świeżym spojrzeniem, aktorami oraz skalą, niespotykaną do tej pory. Co składa się na wielkie otwarcie dla kolejnej serii?

Obrazek w treści

▪ Jurassic World to najnowsza produkcja opowiadająca o tym, jak eksperyment naukowy z udziałem dinozaurów wymyka się spod kontroli.  

▪ W nowym filmie dochodzi do stworzenia nowych niebezpiecznych mieszanek międzygatunkowych. 

▪ Pierwszy film powstał na podstawie książki Park Jurajski autorstwa Michaela Crichtona. 

Jurassic World to amerykański film przygodowy z 2015 roku, w reżyserii Colina Trevorrowa.

Jurassic World – opis

O czym jest film Jurassic World? Na wyspie Isla Nublar powstał super nowoczesny park rozgrywki z dinozaurami, który staje się wielką, duchową kontynuacją Parku Jurajskiego. Dinozaury powróciły za sprawą klonowania, a twórcy myślą o kolejnych działaniach.

Świat czuje się zaniepokojony działaniami Masrani Corporation, firmy starającej się zagwarantować jak najlepszą i najbezpieczniejszą placówkę.

Czytaj także: Za szybcy, za wściekli – Bryan i Roman staną do rywalizacji z bossem narkotykowym!

Naukowcy otrzymują cichy nakaz i przyzwolenie na prace nad połączeniami genowymi, tworząc hybrydę tyranozaura, karnotaura i welociraptora. Nowy gatunek jest niezwykle niebezpieczny, cechując się gigantyczną agresją. 

To doprowadza do sytuacji, w której dochodzi do ucieczki i ponownego wielkiego niebezpieczeństwa... katastrofa jest już bliska.

Jurassic World – obsada

Kto wystąpił w filmie Jurassic World? Główna rola przypadła Chrisowi Prattowi, aktorowi w ostatnim czasie niezwykle popularnym, którego kojarzyć możemy także z między innymi: Strażnicy galaktyki, Strażnicy galaktyki 2, Ścigani, Pasażerowie, Avengers: Czas Ultrona.

Czytaj także: San Andreas – Miasto w Kalifornii za moment przestrzeni istnieć!

Oprócz nich w produkcji wystąpili również między innymi Bryce Dallas Howard, Jake Johnson, Omar Sy (Inferno, X-Men Przeszłość, która nadejdzie, Nietykalni, Dobrzy ludzie) i Irrfan Khan.

Jurassic World – gdzie obejrzeć? 

Film Jurassic World zobaczyć można w piątek, 7 października 2022 roku o godz. 21:35 na antenie TVN. Powtórka wyemitowana zostanie w środę, 12 października o godz. 23:10 w tym samym miejscu. 

Czytaj także: Zanim się pojawiłeś – wzruszająca historia niemożliwej miłości 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Jurassic World – opinie

Film Jurassic World okazał się być jakościową propozycją, która co prawda nie była rewelacyjna, jednakże spokojnie byłą w stanie zagwarantować widzom sporo świetnej zabawy oraz satysfakcji z poszczególnych scen oraz pomysłu na otwarcie furtki dla kolejnych odsłon cyklu, który udanie kontynuuje wielki sukces, jakim był Park Jurajski.

Jurassic World – książka

Film Jurassic World to osobna, otwierająca przyszłość markę odsłona, która przełożyła się na różnego typu projekty. Powstała kontynuacja Jurassic World Upadłe Królestwo, doczekaliśmy się książki Jurassic World 2. Ilustrowana opowieść, za rok zadebiutuje Jurassic World: Dominion, a obecnie na rynku dostępna jest także gra komputerowa Jurassic World Evolution.

Czytaj także: „Stulecie Winnych” – jak zacznie się trzeci sezon serialu?

Książkę Jurassic World 2. Ilustrowana opowieść kupić można poniżej: 

Tagi: filmy science fiction,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje