Serial Kajko i Kokosz powraca z drugim sezonem. Netflix prezentuje obsadę

Data: 2021-10-24 11:01:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Serial Kajko i Kokosz powraca w drugim sezonie na Netflix. Serial powstały na bazie niezwykle popularnej komiksowej serii Janusza Christy ma już datę premiery. Poznaliśmy także obsadę głosową oraz twórców kolejnych odcinków.

Obrazek w treści

Serial Kajko i Kokosz w pierwszym sezonie pojawił się na Netflix pod koniec lutego tego roku. Wiemy kiedy na platformie zadebiutują nowe odcinki serialu opartego na polskim, niezwykle popularny komiksie. Znamy także obsadę serialu i twórców. Co jeszcze wiemy o nadchodzącej animowanej serialowej produkcji?

Kajko i Kokosz: sezon 2 - powraca na Netflix

Serial Kajko i Kokosz, popularna na platformie Netflix animowana produkcja powraca w kolejnych odcinkach. Rysunkowa historia powróci ponownie do znanych z komiksu bohaterów, którzy byli glównymi postaciami w pierwszej serii serialu. Wrócimy zatem do dzielnych wojowników, tytułowych Kajko i Kokosza, którzy bronią Mirmiła przed rozbójnikami i ich przywódcą, Hersztem Zbójcerzy, Krwawym Hegemonem.

Czytaj również: Co nowego na Netfliksie? Najważniejsze premiery od 24 do 31 października 2021 roku

Po raz kolejny czekać na nich będzie mnóstwo przygód i zaskujących, ale i zabawnych sytuacji, z którymi nasi dzielni bohaterowie z łatwością sobie poradzą. Wiemy, że w kolejnych odcinkach Kajko i Kokosz udadzą się w świat, zwiedzając nie tylko ich kochane Mirmiło, ale także tereny poza nim. Pojawią się także historie z samego grodu. W opowieści nie zabraknie Zbójcerzy, fanaberii kasztelena i oczywiście uroczych psot smoka o imieniu Miluś. 

Kajko i Kokosz: sezon 2 - obsada i twórcy

Netflix podzielił się z nami obsadą nowych odcinków. Do znanych już postaci dołączą kolejne, a co za tym idzie nowi aktorzy. Sa to znakomici artyści ze świata filmu, ale i muzycy. Wsród nich: Krystyna Janda (Dyrektorka Szkoły Latania), Brodka (Kaprylda), Anna Cieślak (Kapłanka Porewita), a także Jerzy Stuhr (Dziad Borowy), Andrzej Seweryn (Wielki Kapłan) oraz Olaf Lubaszenko (Ramparam).

Czytaj również: Seria komiksów Kajko i Kokosz otrzyma film fabularny. Znamy szczegóły!

Do animacji ponownie powrócą głosowo znani aktorzy. Sa nimi: Artur Pontek (Kajko), Michał Piela (Kokosz), Jarosław Boberek (Mirmił), Anna Apostolakis (Lubawa), Agata Kulesza (Jaga), Jan Aleksandrowicz-Krasko (Łamignat), Grzegorz Pawlak (Hegemon), Jacek Kopczyński (Kapral), Abelard Giza (Oferma), Krzysztof Zalewski (Wit), Eryk Lubos (Rodrus) oraz Maciej Kosmala (Miluś).

Serial powstaje dzięki znanym twórcom, których grono powiększyło się o kolejne nazwiska. Drugi sezon tworzony jest przez Martę Stróżycką odpowiedzialną, która zajęła się reżyserią odcinka Nawiedzony Gród. Za reżyserię epizodów W łaźni oraz W dziczy odpowiada Aliaksandr Sasha Kanavalau. Reżyserią pozostałych odcinków zajęłli się Michał Śledziu Śledziński, Robert Jaszczurowski, Łukasz Kacprowicz oraz Marcin Wasilewski.

Autorami scenariuszy zarówno pierwszej, jak i drugiej części serialu są Maciej Kur i Rafał Skarżycki, a projektów głównych postaci Sławomir Kiełbus

Czytaj również:  Kultowe komiksy twórcy „Kajko i Kokosza” ponownie w sprzedaży

Serial pownie produkowany jest przez EGoFILM dla Netflix. 

Kajko i Kokosz - kiedy premiera kolejnych odcinków?

Druga część serialu Kajko i Kokosz, który udostępniona zostanie na Netflix 17 listopada 2021 roku, składać się będzie z trzynastominutowych odcinków. Trzecia to 12 odcinków, a jego premiera przewidziana jest na rok 2022. 

Kajko i Kokosz - książki

Serial Kajko i Kokosz to produkcja serialowa, animowana, która bazuje na serii niezwykle popularnych komiksów autorstwa Janusza Christy. Komiksów jest sporo, więc polecamy jeden z nich. Nosi tytuł Kajko i Kokosz Nowe Przygody.

Komiks "Kajko i Kokosz Nowe przygodody" można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kajko i Kokosz Nowe Przygody
0
Okładka książki - Kajko i Kokosz  Nowe Przygody

Tworzone przez wspaniałego scenarzystę i rysownika Janusza Christę (1934-2008) przygody dwóch słowiańskich wojów są od dziesięcioleci jedną z najpopularniejszych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy