Kultowe komiksy twórcy „Kajko i Kokosza” ponownie w sprzedaży 

Data: 2021-02-24 15:20:07 Autor: Patryk Obarski

Już niebawem na platformie Netflix ukaże się animacja oparta na kultowych komiksach Janusza Christy – Kajko i Kokosz. Mało kto wie, że twórca komiksowej serii ma na swoim koncie także cykl zeszytów z zupełnie innymi bohaterami! 

Obrazek w treści

Kajko i Kokosz to komiksowa seria, na której wychowały się pokolenia Polaków. Znane komiksy spod kreski Janusza Christy do dziś są jednymi z najchętniej sięganych w Polsce, a niebawem historię Kajka oraz Kokosza najmłodsi będą mieli szansę poznać za sprawą serialowej animacji zrealizowanej dla popularnego serwisu streamingowego Netflix. 

Czytaj także: Już jest zwiastun serialu Kajko i Kokosz. Kto wystąpi w produkcji? 

Tymczasem Wydawnictwo Egmont, które zajmuje się w Polsce publikacją twórczości Janusza Christy, zapowiada wznowienie kolejnych zeszytów. Tym razem chodzi jednak o cykl „Kajtek i Koko”, który stworzony został przed kultowymi przygodami Kajka i Kokosza. 

Kajtek i Koko, czyli co było przed Kajkiem i Kokoszem

O komiksie Kajtek i Koko w kosmosie wydawca komiksu mówi, że jest to zeszyt „kultowy”. Pierwsze paski komiksu ukazywały się bowiem już pod koniec lat 60 XX wieku na łamach gazety Wieczór Wybrzeża. W prasie ukazało się łącznie 1200 pasków komiksu, a polskiemu wydawcy udało się ostatecznie zebrać w całości wszystkie przygody Kajtka i Koka w formie 9 wyjątkowych zeszytów.  Bohaterowie zeszytów biorą udział w licznych przygodach, przenosząc się z planety na planetę, a jednocześnie – zmagając się z licznymi pomysłami futurologicznymi.

Czytaj także: Na Netflixie zobaczymy adaptację komiksów o Kajku i Kokoszu! 

Przygody Kajtka i Koka Janusz Christa zakończył pod 4 latach pracy, w 1972 r., wysyłając swoich bohaterów na wędrówkę po kosmosie. Po ukazaniu się ostatnich pasków kosmicznych przygód, Christa zmienił nieco charakter swoich komiksów i wykreował zupełnie nowych bohaterów – Kajka i Kokosza. 

Kajtek i Kokosz – adaptacja Netflixa 

Już w najbliższą niedzielę swoją premierę mieć będzie zapowiadana od kilku tygodni animacja stworzona na podstawie komiksów Janusza Christy – Kajko i Kokosz

Czytaj także: Kajko i Kokosz powracają!

Za realizację serialu animowanego odpowiedzialni są Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marcin Wasilewski (GS Animation), Łukasz Kacprowicz (GS Animation), Robert Jaszczurowski (GS Animation), Marta Stróżycka i Aliaksandr Sasha Kanavalau. Projektym postaci zajął się Sławomir Kiełbus. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kajtek i Koko. Poszukiwany Zyg-Zak
Janusz Christa0
Okładka książki - Kajtek i Koko. Poszukiwany Zyg-Zak

Kajtek i Koko: Poszukiwany Zyg-Zak to siódmy tom komiksów wybitnego polskiego autora opowieści obrazkowych Janusza Christy (1934?2008). Artysta, nim powołał...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje