Na Netflixie zobaczymy adaptację komiksów o Kajku i Kokoszu!

Data: 2020-12-06 16:15:11 Autor: Patryk Obarski

Popularna platforma streamingowa Netflix zapowiedziała adaptację popularnych komiksów Kajko i Kokosz stworzonych przez Janusza Christę. 

Obrazek w treściFot. Netflix

Komiksy o Kajku i Kokoszu są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Kreska Janusza Christy zdobyła uznanie wśród wielu czytelników – a dziś swoich fanów ma zarówno wśród osób wychowanych na komiksach polskiego twórcy, jak i najmłodszych. 

Kajko i Kokosz – o czym będzie nowy serial Netflixa? 

W mikołajki platforma Netflix postanowiła zrobić prezent swoim fanom i ogłosiła, że już niebawem w serwisie pojawi się pierwszy oryginalny polski serial animowany. W pracę nad serialem zaangażowani mają być zarówno twórcy komputerowi, jak i rysownicy związani związani z ikonicznym komiksem oraz środowiskiem komiksowym. Wśród osób zajmujących się projektem znaleźli się  m.in. Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marta Stróżycka czy Aliaksandr Sasha Kanavalau. Za scenariusz odpowiadają  Maciej Kur i Rafał Skarżycki, z kolei za rysunki postaci – Sławomir Kiełbus.

Czytaj także: Kajko i Kokosz powracają!

Serial stanowić będzie adaptację przygód znanych z komiksów Janusza Christy. Widzowie zobaczyć będą mogli tytułowych Kajka i Kokosza, przyjaciół, a zarazem wojowniczych Słowian, którzy muszą zmierzyć się z brutalną armią Zbójcerzy. 

Kajko i Kokosz na Netflixie – kiedy? 

O potrzebie zekranizowaniu komiksu w środowisku fanowskim mówiło się już od jakiegoś czasu. Prawa autorskie posiadała Fundacja Kreska, którą zarządza wnuczka Janusza Christy – Paulina Christa. Teraz wiadomo już, że niebawem fani komiksu będą mogli zobaczyć jego adaptację. 

Czytaj także: W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Kajko i Kokosz to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją – mówił Łukasz Kłuskiewicz z Netflixa.

Premiera planowana jest na przyszły rok. 

Kajko i Kokosz – komiksy

Komiksy Janusza Christy są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Pierwszy raz na rynku ukazały się w 1972 roku w wydaniu gazety „Wieczór Wybrzeża”. Komiksy szybko zyskały na popularności i wydawane są wciąż – pomimo śmierci niezwykłego twórcy. Po odejściu Janusza Christy, jego projekt kontynuuje Sławomir Kiełbus w ramach serii Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Spod ręki Janusza Christy wyszło 14 komiksów z cyklu o Kajku i Kokoszu. W 2019 roku na rynku ukazał się komiks Sławomira Kiełbusa Królewska Korona, a na 2021 zaplanowano wydanie komiksu Zaćmienie o Zmierzchu.

Ostatni z komiksów z cyklu, czyli Królewską Koronę, kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła 1
Janusz Christa0
Okładka książki - Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła 1

Jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów....

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje