Na Netflixie zobaczymy adaptację komiksów o Kajku i Kokoszu!

Data: 2020-12-06 16:15:11 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Popularna platforma streamingowa Netflix zapowiedziała adaptację popularnych komiksów Kajko i Kokosz stworzonych przez Janusza Christę. 

Obrazek w treści Na Netflixie zobaczymy adaptację komiksów o Kajku i Kokoszu! [jpg]Fot. Netflix

Komiksy o Kajku i Kokoszu są jednymi z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych w Polsce. Kreska Janusza Christy zdobyła uznanie wśród wielu czytelników – a dziś swoich fanów ma zarówno wśród osób wychowanych na komiksach polskiego twórcy, jak i najmłodszych. 

Kajko i Kokosz – o czym będzie nowy serial Netflixa? 

W mikołajki platforma Netflix postanowiła zrobić prezent swoim fanom i ogłosiła, że już niebawem w serwisie pojawi się pierwszy oryginalny polski serial animowany. W pracę nad serialem zaangażowani mają być zarówno twórcy komputerowi, jak i rysownicy związani związani z ikonicznym komiksem oraz środowiskiem komiksowym. Wśród osób zajmujących się projektem znaleźli się  m.in. Michał Śledziu Śledziński, Tomasz Leśniak, Marta Stróżycka czy Aliaksandr Sasha Kanavalau. Za scenariusz odpowiadają  Maciej Kur i Rafał Skarżycki, z kolei za rysunki postaci – Sławomir Kiełbus.

Czytaj także: Kajko i Kokosz powracają!

Serial stanowić będzie adaptację przygód znanych z komiksów Janusza Christy. Widzowie zobaczyć będą mogli tytułowych Kajka i Kokosza, przyjaciół, a zarazem wojowniczych Słowian, którzy muszą zmierzyć się z brutalną armią Zbójcerzy. 

Kajko i Kokosz na Netflixie – kiedy? 

O potrzebie zekranizowaniu komiksu w środowisku fanowskim mówiło się już od jakiegoś czasu. Prawa autorskie posiadała Fundacja Kreska, którą zarządza wnuczka Janusza Christy – Paulina Christa. Teraz wiadomo już, że niebawem fani komiksu będą mogli zobaczyć jego adaptację. 

Czytaj także: W Bieszczadach powstanie kraina Kajka i Kokosza

Kajko i Kokosz to bardzo wartościowy element polskiej kultury i nasz rodzimy fenomen. Na komiksowych przygodach dzielnych wojów wychowały się całe pokolenia, dlatego też pracujemy nad serialem z ogromną ekscytacją – mówił Łukasz Kłuskiewicz z Netflixa.

Premiera planowana jest na przyszły rok. 

Kajko i Kokosz – komiksy

Komiksy Janusza Christy są jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Pierwszy raz na rynku ukazały się w 1972 roku w wydaniu gazety „Wieczór Wybrzeża”. Komiksy szybko zyskały na popularności i wydawane są wciąż – pomimo śmierci niezwykłego twórcy. Po odejściu Janusza Christy, jego projekt kontynuuje Sławomir Kiełbus w ramach serii Kajko i Kokosz – Nowe Przygody. Spod ręki Janusza Christy wyszło 14 komiksów z cyklu o Kajku i Kokoszu. W 2019 roku na rynku ukazał się komiks Sławomira Kiełbusa Królewska Korona, a na 2021 zaplanowano wydanie komiksu Zaćmienie o Zmierzchu.

Ostatni z komiksów z cyklu, czyli Królewską Koronę, kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła 1
Janusz Christa0
Okładka książki - Kajko i Kokosz. Woje Mirmiła 1

Jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów....

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Ulice
Anna Skowrońska
Ulice
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Słodziak
Agata Widzowska ;
Słodziak
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Pokaż wszystkie recenzje