A.J. Finn podsyca emocje. Będzie druga część „Kobiety w oknie”?

Data: 2019-07-18 08:50:15 Autor: pobarski

A.J. Finn to autor, który zasłynął popularną powieścią Kobieta w oknie. Na początku tego roku odgrywał również główną rolę w skandalu dotyczącym jego własnej sieci kłamstw, które wmawiał wydawcom, dziennikarzom i czytelnikom. Teraz autor zapowiada kolejną książkę i przypomina o ekranizacji.

A.J. FinnFot. Sebastiaan ter Burg (CC BY 2.0)

A.J. Finn nagrał filmik specjalnie z myślą o polskich czytelnikach. Na nagraniu, które wczoraj na swoim profilu na Facebooku opublikowało Wydawnictwo W.A.B., dowiadujemy się, jakie są dalsze plany popularnego pisarza.

Czytaj także: Popularna powieść Colleen Hoover zostanie zekranizowana!

Kobieta w oknie to bestsellerowa powieść A.J. Finna, która przedstawia historię Anny Fox – kobiety, która straciła niemal wszystko. Nieszczęśliwa, od kilku miesięcy nie wyszła z domu, a dnie zaczęła spędzać przed telewizorem lub szpiegując sąsiadów. Nie mając własnego życia, zaczęła coraz bardziej przeżywać cudze…

Szczególnie wiele czasu poświęca, przyglądając się nowej rodzinie z okolicy, która tak bardzo przypomina jej tę, której częścią do niedawna sama była. Pewnej nocy zauważa jednak coś, czego nie powinna była widzieć. A jej świat ponownie rozpada się na kawałki.

Przede wszystkim w kilkunastosekundowym nagraniu autor przypomina o nadchodzącej ekranizacji popularnego thrillera – Kobieta w oknie. W filmie na podstawie jego książki wystąpią m.in. Amy Adams, Julianne Moore i Gary Oldman. Premierę ekranizacji popularnej powieści zaplanowano na przyszły rok.

Co jednak ciekawsze, A.J. Finn (a właściwie Dan Mallory) zapowiedział kolejną powieść! Z nagrania dla Wydawnictwa W.A.B jasno wynika, że możemy spodziewać się nowego tytułu A.J. Finna, choć nie wiadomo, czy będzie to kontynuacja historii Anny Fox.

Dziękuję za wsparcie przy książce Kobieta w oknie, mam nadzieję, że jesteście podekscytowani filmem, który wyjdzie niebawem, a także, że spodoba się Wam równie mocno, jak książka i mam nadzieję, że polubicie także moją drugą książkę, która wyjdzie niebawem! – mówił w krótkim filmiku A.J. Finn.

Kobieta w oknie to debiutancka powieść Mallory’ego. Przypomnijmy, że na początku 2019 roku wybuchł skandal z udziałem pisarza, zapoczątkowany przez artykuł Iana Parkera opublikowany w New Yorkerze. Okazało się, że pisarz kłamał na temat swojej choroby, ukończonych studiów i własnej matki.

Podczas licznych spotkań autorskich, wywiadów czy kontaktów z wydawcami, A.J. Finn podkreślał, że zdobył doktorat na Oksfordzie. Mówił także, że jego matka zmarła na raka piersi, a on sam zmaga się z guzem mózgu. Jego biografia okazała się zaś wymyślona.

Dziennikarz New Yorkera postanowił przeprowadzić dziennikarskie śledztwo po tym, jak na jednym ze spotkań Mallory poinformował, że to on polecił wydawcy publikację książki Roberta Galbraitha (pseudonim, pod którym ukrywała się J.K. Rowling). Szybko okazało się, że autor, chociaż studiował na Oksfordzie, wcale nie uzyskał tytułu doktora. Później na jaw wyszła kolejne kłamstwa autora.

Po odkryciach mediów, swoje oświadczenie wydał wówczas także i autor. Chociaż nie odpowiedział on na bezpośrednią formę kontaktu z prasą, za pomocą swojego wydawcy poinformował, że tak naprawdę zmaga się z chorobą afektywną dwubiegunową. Oznacza to, że popularny pisarz męczył się z ciężką depresją, paranoicznymi myślami, zanikami pamięci czy obsesjami. Przyznał także, że w pewnym momencie, na skutek choroby, sam wierzył we wszystko to, o czym opowiadał.

Czytaliście Kobietę w oknie? Co o niej sądzicie?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kobieta w oknie
A.J. Finn17
Okładka książki - Kobieta w oknie

Czy zawsze można wierzyć własnym oczom? Anna Fox straciła wszystko: szczęśliwą rodzinę, pracę oraz zdrowie. Od miesięcy nie postawiła stopy za progiem...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
27 śmierci Toby'ego Obeda
Gierak-Onoszko Joanna
27 śmierci Toby'ego Obeda
Zakaz narzekania
Salvo Noè
Zakaz narzekania
Stramer
Mikołaj Łoziński
Stramer
Służąca
Weronika Wierzchowska;
Służąca
Hashimoto
Beata Abramczyk
Hashimoto
Następnym razem
Karolina Winiarska
Następnym razem
Wojenna korona
Elżbieta Cherezińska
Wojenna korona
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Reichenstetter Friederun
Biedronka i inni mieszkańcy łąki
Sklep z babciami
Dominika Gałka
Sklep z babciami
Pokaż wszystkie recenzje