Koci konkurs Wydawnictwa Jaguar z „Ratownikami czasu"!

Data: 2019-11-27 13:02:40 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Koci konkurs Wydawnictwa Jaguar z „Ratownikami czasu

Wydawnictwo Jaguar i Justyna Drzewicka organizują konkurs nie tylko dla miłośników kotów! 

Zadanie jest następujące:

Należy zrobić zdjęcie lub rysunek kota i umieścić je na swoim profilu na Instagramie z hasztagiem #konkursratownicyczasukot Technika dowolna, umaszczenie również – nie musi być to brytyjski, jakiego widzimy na okładce.

Praca będzie zdobiła okładkę dodatkowego opowiadania z uniwersum Ratowników czasu, zatytułowanego Gwiazdka z Mutantem. Będzie to świąteczny prezent dla czytelników.

Opowiadanie zamieszczone zostanie na stronie internetowej Wydawnictwa Jaguar i na stronie Ratowników czasu.

CZAS: do 2 grudnia włącznie.

NAGRODA: zamieszczenie zwycięskiej pracy na okładce opowiadania oraz egzemplarz Ratowników czasu z autografem autorki.

Ogłoszenie konkursowe znajdziecie na Instagramie

-> strona internetowa serii Ratownicy czasu

O książce Ratownicy czasu:

Jest rok 2018. Trzynastoletnia Sara, której ambicją jest zostać pisarką, i jej rówieśnik Daniel, miłośnik ciężkiego brzmienia muzyki metalowej, nieustannie wpadają w szkole w tarapaty. Sara z uwagi na nadmierną ciekawość i ponadprzeciętną inteligencję, Daniel głównie z powodu braku zainteresowania nauką, przede wszystkim historią. Kolejne starcie z profesorem historii owocuje najpierw wizytą u dyrektora, a następnie w podziemiach szkoły, gdzie ulokowana jest stołówka. Tam właśnie młodzi mają sobie posiedzieć i przemyśleć parę spraw. W pewnym momencie, w ścianie otwiera się tunel... Wydostaje się z niego kot, w każdym razie, w pewnym sensie kot, mówiący, myślący, a co najważniejsze, kot z przyszłości, z roku 2118. Z czasów zupełnie innych możliwości technicznych! Opowieści kota są tak fascynujące, że Sara, jak przystało na prawdziwą (przyszłą) pisarkę nie może się oprzeć namowom, aby na własne oczy zobaczyć to i owo z przeszłości, zaś Daniel, jak przystało na wiernego przyjaciela, ani myśli puścić przyjaciółkę samą, bez opieki. Tym sposobem para współczesnych nastolatków udaje się w pełną niebezpiecznych przygód podróż w czasie - do Bolonii końca XV wieku, gdzie spotkają Kopernika. Patrona swojej szkoły z roku 2018! Młody Mikołaj okaże się postacią znacznie bardziej interesującą niż to wynika ze szkolnych podręczników. Przede wszystkim, wpada w tarapaty, jak każdy student, któremu brakuje pieniędzy, żeby opłacić naukę. Ima się różnych sposobów zarobkowania, nawet tak poniżających dla astronoma, jak astrologiczne bajdy. Przyjaciele starają się mu pomóc tak gorliwie, że nawet trafiają w ręce inkwizycji, co jak wiadomo, zwykle nie kończy się dobrze... Jak będzie tym razem?

Ratownicy czasu, nowy cykl autorki Niepowszednich, łączy typowe dla prozy Justyny Drzewickiej fabularny rozmach, interesująco narysowane postacie bohaterów z poczuciem humoru i ciekawie podaną historyczną wiedzą.

Książkę Ratownicy czasu kupicie w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ratownicy czasu. Czasy Kopernika
Justyna Drzewicka1
Okładka książki - Ratownicy czasu. Czasy Kopernika

Jest rok 2018. Trzynastoletnia Sara, której ambicją jest zostać pisarką, i jej rówieśnik Daniel, miłośnik ciężkiego brzmienia muzyki metalowej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy