Pojawi się 4 sezon "Korony królów”? 

Data: 2021-01-18 14:53:16 Autor: Piotr Piekarski

Według nieoficjalnych informacji popularny serial „Korona królów” ma powrócić jesienią 2021 r. Nowy sezon podobno został już zamówiony przez władze TVP.

Obrazek w treściKadr z 3. sezonu serialu „Korona Królów” / Centrum Informacji TVP

Korona królów to serial historyczny, który z powodzeniem realizowany jest od kilku lat przez Telewizję Polską. Chociaż produkcja wzbudzała kontrowersje – za sprawą fabuły, ale także scenografii użytej w serialu – to ostatecznie cieszy się jednak popularnością, bowiem władze TVP zamówiły kolejny sezon serialu.

Będzie 4 sezon Korony królów

W ubiegłym roku na antenie TVP zakończyła się emisja 3 premierowego sezonu serialu historycznego Korona królów, który opowiada o losach polskich władców na przestrzeni dekad. Tymczasem już niebawem widzowie będą mogli poznać jego kontynuację – tak wynika z informacji, które pozyskali dziennikarze magazynu „Press”. 

Czytaj także: K2 – książki, które należy przeczytać

Według nieoficjalnych danych, które otrzymali redaktorzy „Press”, władze TVP miały zamówić już kolejny sezon produkcji. To nieco dziwi, bowiem sezon 3 zapowiadany był jako ostatnia, finałowa transza historycznej telenoweli. 

Ostatecznie, według informacji przekazanych przez Jacka Kurskiego, 4 sezon powstać ma w „nowej atrakcyjnej formule”. 

Korona królów sezon 4 – kiedy premiera? 

Początkowo planowano emisję 4 sezonu Korony królów na początek 2021 roku, jednak – z powodu pandemii – doszło do sporych zmian w kalendarzu premier. Premiera kostiumowego serialu została więc przeniesiona na znacznie odleglejszy termin – jesień 2021 r. 

Czytaj także: "Królowa piękności" – ostatni, 12 odcinek. Co się wydarzy? 

Na ten moment nie znamy dokładnej daty emisji nowego sezonu Korony królów. Nie rozpoczęły się także prace na planie serialu. Fani produkcji mogą mieć jednak nadzieję, że nowa transza zostanie wyemitowana na początku września – tak, jak było to w przypadku 2 sezonu serialu. 

Korona królów – książki 

Serial Korona królów powstał na podstawie oryginalnego scenariusza tworzonego przez zespół scenarzystów – pierwsze 80 odcinków konsultowane były z Iloną Łepkowską, która zajmowała się m.in. tworzeniem scenariusz do M jak miłość, Klanu czy filmu Kogel-mogel

Nie powstały zatem książki, które stanowiłby literacką podstawę dla powstania scenariusza. Zamiast tego możemy polecić jednak książkę Władcy Polski. Historia na nowo opowiedziana.

Książkę kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.