Quantcast

Korona królów. Jagiellonowie - co wydarzy się w 11 i 12 odcinku serialu TVP 1?

Data: 2023-01-24 10:30:02 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Przed nami 11 oraz 12 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W kolejnym odcinku Saule podkłada pod siodło królowej cierń. Co czeka na widzów w 11 odcinku serialu?

Obrazek w treści Zdjęcie: TVP VOD

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 11 odcinka serialu

W 11 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie ukrywający się Świdrygiełło ogłasza się wielkim księciem litewskim, po czym w przebraniu kobiety dociera do Malborka. Krzyżacy dostają od niego Żmudź. Tymczasem na Wawelu król Władysław nakazuje wykonanie kary śmierci na pewnym szlachcicu, a także spotyka się z Elżbietą Granowską. Więzień, którym jest cudzoziemiec  Zdravko, dalej siedzi w lochach. Jan Naszan, na zlecenie Jana Tęczyńskiego i Hinczka ma coś więcej się o nim dowiedzieć, spędzając z nim  trochę czasu w lochu.

          Czytaj również: Co zobaczyć w telewizji w tym tygodniu? Najciekawsze emisje filmów od 23 do 29 stycznia 2023 roku

Wkrótce dowiaduje się, że więzień chce spotkania z Anną Cylejską. Ma do przekazania informację, która może zburzyć spokój Korony. Tymczasem Anna postanawia powiedzieć swojemu mężowi, że jest w ciąży. Saule jednak dalej knuje. Tym razem pokłada cierń pod siodło królowej. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 11 odcinek serialu?

Premierowa emisja 11 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 24 stycznia, o godzinie 20:30, na TVP 1. 

        Czytaj również: Przysięga - odc. 800 - streszczenie - Savasowi udaje się odnaleźć Yigita!

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w sobotę, 28 stycznia, o godzinie 15:20, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 12 odcinka serialu

W 12 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Saul przekazuje krzyżackiemu szpiegowi, że wykonał zlecone mu zadanie i Anna Cylejska już nie spodziewa się dziecka, bo poroniła. Podejrzenia podają na Litwinkę. Femka i Zyndram tak właśnie uważają. 

Czytaj również: Hürrem uważa, że służącą zabiła matka sułtana! Szokujące zdarzenia we „Wspaniałym stuleciu”!

Tymczasem w Raciążku trwają rozmowy króla Władysława z  Konradem von Jungingenem. Dotyczą odzyskania ziemi dobrzyńskiej. A Mszczuj pojedynkuje się z Ulrykiem. Więzień Zdravko z Mariboru wyjawia, że jest narzeczonym Anny Cylejskiej, wyznaje to królowie. Ale ona już go nie kocha. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 12 - odcinek serialu?

Premiera 12 odcinka serialu Korona Królów. Jagiellonowie będzie miał swoją premierową emisję w środę, 25 stycznia 2023, o godzinie 20:30 na TVP 1. 

Czytaj również: Wspaniałe stulecie: książę Mustafa postanawia wybudować stocznie. Co wydarzy się w 197 i 198 odcinku serialu?

12 epizod będzie można ujrzeć także za pośrednictwem platformy TVP VOD. Powtórka odcinka w sobotę, 28 stycznia 2023 roku, o godzinie 15:45, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka autorstwa Sławomira Kopera, o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale polskie, telenowele, historyczne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje