Korona królów. Jagiellonowie - 118 odc. Jesienią 1418 roku stan zdrowia Elżbiety znacznie się pogarsza. Streszczenie 118 i 119 odc.

Data: 2024-01-15 09:50:39 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 118 oraz 119 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Jagiełło zamierzał spotkać się z księciem Witoldem. Tymczasem w 118 odcinku, jesienią 1418 roku stan Elżbiety mocno się pogarsza. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 118 odcinka serialu

W 118 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie jesienią 1418 roku trwają negocjacje polsko-krzyżackie. W Wielonie pojawia się Wielki Mistrz Michał Kuchmeister. Król nie godzi się, by w negocjacjach towarzyszył papież. Elżbieta czuje się coraz gorzej. Księżna Aleksandra prosi Władysława, by nie pokazywał jak trudny jest stan zdrowia jego żony. Witold zamierza poślubić Juliannę Holszańską. Ona jest jednak jego siostrzenicą. Liczy się z papieską dyspensę. Król decyduje się, że ślub będzie im udzielony bez czekania na wieści od papieża, przez biskupa. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 117 odc. Jagiełło zamierza spotkać się z księciem Witoldem. Streszczenie 117 i 118 odc.

Kunegunda, Aydeniz i Nieradka próbują przekonać Agatę, by nie brała ślubu z Martinusem. Ona jednak ich nie słucha. W czasie ślubu do kościoła wpada Paweł i oświadcza, że zna powód, dla którego małżeństwo nie może być zawarte. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 118 odcinek serialu?

Premierowa emisja 118 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w  poniedziałek, 15 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 16 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 119 odcinka serialu

W 119 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do wiosny roku 1419. Król Jagiełło nie godzi się na  papieski arbitraż w konflikcie polsko-krzyżackim. To skłania krzyżaków do tego, by porwać polskiego króla. To się jednak nie udaje i Władysław unika zasadzki. Wszystko za sprawą informacji od Johanna. Mężczyzna zjawia się po dwunastu latach. Konstancja kocha Sambora i cierpi z miłości. Mszczuj postawia ruszyć w podróż. Skłania go tego samotność. Chce przekonywać pogan do wiary. Ale zaczyna podobać się Konstancji. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem na jaw wychodzi to, że Martinus jest oszustem i że ma w Bieczu żonę oraz to, że uciekł z kosztownościami. Paweł przywozi jego żonę do Krakowa. Agata i Bogna postanawiają ukarać oszusta. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 119 odcinek serialu?

Premiera 119 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 16 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 17 stycznia, o godzinie 11:30, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje