Korona królów. Jagiellonowie - 135 odc. Między Zofią, przyszłą królową, a Jadwigą, córką króla dochodzi do konfliktu. Streszczenie 135 i 136 odc.

Data: 2024-02-21 09:47:39 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 135 oraz 136 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku w roku 1422 dochodzi do cichego ślubu Jagiełły z Sonką, która po chrzcie przyjęła imię Zofia. Tymczasem w 135 odcinku Zofia pojawia się na Wawelu i od razu dochodzi do konfliktu macochy z Jadwigą. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 135 odcinka serialu

W 135 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Zofia, czwarta żona króla Jagiełły pojawia się w Krakowie, gdzie serdecznie ją witają. Hincza dostaje od Ciołka poemat dedykowany przyszłej królowej Zofii. Gdy Zofia pojawia się na Wawelu, niestety nie zostaje dobrze przyjęta przez Jadwigę. Konflikt rodzi się po tym, jak Zofia zajmuje komnaty królowej, w których po śmierci matki, Anny Cylejskiej, mieszkała królewna.

Przeczytaj także:


 

Lech zostaje okradziony, co powoduje złość u króla Jagiełły na Krzyżaków, którzy odmawiają odszkodowania za straty. Grozi, że jak nie oddadzą pieniędzy, będzie wojna. Tymczasem komtur Malborka, Paul von Russdorf sprawia, że swoją stanowisko Wielkiego Mistrza Krzyżackiego traci Kuchmeistr. Szpieg próbuje wejść na królewski Wawel. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 135 odcinek serialu?

Premierowa emisja 135 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 21 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 26 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 136 odcinka serialu

W 136 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie dalej jesteśmy w roku 1422. Zofia nie radzi sobie z dworskimi obyczajami. Szpieg krzyżacki, Herman robi wszystko, by przeszkodzić w zawarciu sojuszu z Brandenburgią, jaki odbywa się podczas wizyty margrabiego Fryderyka Hohenzollerna na królewskim Wawelu. W tym celu obmyśla plan. Zamierza podciąć popręg w siodle królewny. Jego czym zauważa Zofia, chroniąc królewnę przed spadnięciem z konia. Ona jednak nie chce jej podziękować. Pragnie by Strasz był jej pokojowcem.  

Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Lech postanawia zemścić się na tym kto ukradł mu sakiewkę, miał w niej także wybite zęby. Tymczasem jako relikwie świętego Lamberta próbuje sprzedać je złodziej Sławoj. Zbigniew Oleśnicki i Jan Hincza są w podróży do Malborka, po pieniądze. Jeśli ich nie przywiozą, będzie wojna. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 136 odcinek serialu?

Premiera 136 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 27 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Jerzy Besala o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie.

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje