Korona królów. Jagiellonowie - 131 odc. W Wilnie księżniczki Holsztyńskie czekają na króla. Streszczenie 131 i 132 odc.

Data: 2024-02-13 09:27:51 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 131 oraz 132 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król wpada w złość na swoich panów, w związku ze swoim ożenkiem z Sonką, i ich ignorancją. Tymczasem w 131 odcinku w Wilnie księżniczki Holsztyńskie, Wasylisa i Maria czekają na króla Nie wiedzą, że nie o one chodzi.  Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 131 odcinka serialu

W 131 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie na Wawel przybywa narzeczony Jadwigi, siedmiolatek Fryderyk Hohenzollern. Jadwiga nie kwapi się, by się z nim spotkać. Chłopiec jest bardzo niegrzeczny i biega po całym Wawelu. Tylko Mikołaj Trąba jest w stanie go uspokoić. W Wilnie siostry Holszańskie, a są to Wasylisa i Maria czekają na wizytę króla Jagiełły. Wszyscy uważają, że Jagiełło chce poślubić najstarszą, Wasylisę. Nie wierzą Witoldowi, że chodzi o Sonkę. 

Przeczytaj także:


 

Tymczasem Sonka, która po pokrzywach jest cała w bąblach, zostaje w posiadłości księcia Semena. Niespodziewanie traci przytomność. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 131 odcinek serialu?

Premierowa emisja 131 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 13 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 132 odc. Rodzina Holsztyńskich dowiaduje się, że Jagiełło chce poślubić Sonkę. Streszczenie 132 i 133 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 14 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 132 odcinka serialu

W 132 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król spotyka się w Wilnie z Witoldem, by ustalić, że do Pragi pojedzie Zygmunt Korybutowicz i jako namiestnik przygotuje koronację Witolda na czeskiego króla. Później król Władysław spotka się z rodziną Holszańskich, Semenem, Aleskandrą Drucką i księżniczkami Wasylisą, pewną, że zostanie żoną króla i najmłodszą, Marią. Tymczasem okazuje się, że króla chce poślubić średnią córką, Sonkę. 

Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Na Wawelu zamieszanie z powodu pobytu tam małego Fryderyka Hohenzollerna, który jest dzieckiem bardzo niegrzecznym. Zawisza przyjeżdża z Budy, przywożąc ze sobą Jana Starsza, nie wiedząc, że jest on szpiegiem Zygmunta Luksemburskiego.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 132 odcinek serialu?

Premiera 132 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 14 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 19 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje