Korona królów. Jagiellonowie - 126 odc. Trzy miesiące po śmierci Elżbiety, król w podróży spotyka księżniczki Holszańskie. Streszczenie 126 i 127 odc.

Data: 2024-01-31 11:01:49 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 126 oraz 127 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku  jedzie do Brześcia, bojąc się, że jego żona nie doczeka jego powrotu. Tymczasem w 126 odcinku mijają trzy miesiące od śmierci Elżbiety. W czasie podróży do Wilna król spotyka księżniczki Holszańskie.. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 126 odcinka serialu

W 126 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie późnym latem roku 1420, trzy miesiące po śmierci królowej Elżbiety, król Władysław, Świdrygiełło i dworzanin Jan Hincza udają się do Wilna. Nad jeziorem spotykają księżniczki Holszańskie, Wasylisę, Marię i Sonkę. W Wilnie Świdrygiełło prosi Witolda by wybaczył mu zdradę. Na uczcie wydanej przez księcia i księżną Juliannę księżniczki poznają króla. 

          Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 125 odc. Jagiełło udaje się do Brześcia, ma przeczucie, że Elżbieta nie doczeka jego powrotu. Streszczenie 125 i 126 odc.

Tymczasem w Krakowie pojawiają się Czesi, Jan Żiżka, Honzik  i Henryk Czech. Szukają tam ludzi, którzy poprą husytów. Pozbyć się ich próbują  Jan Głowacz i Oleśnicki. Robią to za pomocą wynajętych przez siebie zbirów. Czechom pomagają Sambor i Grzymek. Jadwiga śni o koronie i ślubie z księciem Bogusławem. Tymczasem na Wawelu pojawia się posłaniec ze Słupska, z pewnym prezentem. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 126 odcinek serialu?

Premierowa emisja 126 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 31 stycznia 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: "Lipowo" – dziś finałowy odcinek. Co wydarzy się w 8 epizodzie serialu? 

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w poniedziałek, 5 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 127 odcinka serialu

W 127 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do jesieni 1420 roku. Król zachwycony jest urodą księżniczki Sonki. Podoba się ona jednak nie tylko jemu. Zwrócił na nią uwagę także książę Świdrygiełło. Zaczyna ją napastować. Ona broniąc się, gryzie go, a następnie ucieka. Jagiełło ponownie otrzymuje propozycję czeskiej korony. Tym razem od członków czeskiej delegacji. Przyjmuje ją, ale chce by oddali tron Witoldowi. Ten zaś myśli o ślubie z Sonką. 

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Zygmunt Luksemburski zamierza natomiast wyswatać Jagiełłę z z wdowę po czeskim królu Wacławie, dołączając do jej posagu Śląsk. Tymczasem na Wawelu Oleśnicki, który sprzeciwia się husytom, próbuje dogadać się z Luksemburczykiem, czemu sprzeciwiają się bracia Szafrańcowie. Pietrek poznaje co do doktryna husycka, co tłumaczy mu Bdzigost.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 127 odcinek serialu?

Premiera 126 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka we wtorek, 6 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również:

Przeczytaj także:


Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje