Korona królów. Jagiellonowie - 127 odc. Jagiełło jest swatany. Streszczenie 127 i 128 odc.

Data: 2024-02-05 09:14:36 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 127 oraz 128 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król Jagiełło w czasie podróży do Wilna spotyka księżniczki Holszańskie. Tymczasem w 127 odcinku jest usilnie swatany. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 127 odcinka serialu

W 127 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie  jesienią 1420 roku król zachwyca się urodą księżniczki Sonki. Podoba się jednak nie tylko jemu, ale także księciu Świdrygiełło. Ten wkrótce zaczyna ją napastować. Księżniczka broniąc się, gryzie go, a następnie ucieka. Jagiełło ponownie otrzymuje propozycję przyjęcia czeskiej korony. Tym razem od członków czeskiej delegacji. Przyjmuje ją, ale chce by oddali tron Witoldowi. Ten zaś myśli o ślubie z Sonką. 

          Czytaj również:

Przeczytaj także:


 

Zygmunt Luksemburski zamierza wyswatać Jagiełłę z wdowę po czeskim królu Wacławie, dołączając do jej posagu Śląsk. Tymczasem na Wawelu Oleśnicki, sprzeciwiający się husytom, próbuje dogadać się z Luksemburczykiem. Tym ruchom sprzeciwiają się bracia Szafrańcowie. Pietrek poznaje co do doktryna husycka. Tłumaczy mu  to Bdzigost.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 127 odcinek serialu?

Premierowa emisja 127 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 5 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

        Czytaj również: „Love Island” powraca! 9 sezon „Wyspy miłości” od marca w tv!

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 6 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. A także w sobotę, 17 lutego, o godzinie 12:15, na TVP Seriale. 

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 128 odcinka serialu

W 128 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się na przełom 1420 i 1421 roku. Wtedy to, na zlecenie króla na dworze węgierskim pojawia się poseł i szpieg, Zawisza. Ma przekonać Luksemburczyka o tym, że król zamierza ożenić się z Ofką. Tak naprawdę myśli o Sonce, która mogłaby dać mu potomka. O rękę księżniczki jadą prosić Oleśnicki i młody Hińcza. Nie wiedzą jednak której z nich, bo król tego nie sprecyzował. 

Czytaj również: Kler - nagrodzony i kontrowersyjny film Wojtka Smarzowskiego dziś na TVN 7

Sonka otrzymuje od Świdrygiełły prezent, ale nie chce jego zalotów. Tymczasem Jadwiga marzy o mężu i urodzeniu dziedzica. W poszukiwanie Petrka do Czech rusza Femka i Zawisza. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 128 odcinek serialu?

Premiera 128 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 6 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 7 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Czytaj również: Czarna Pantera – Król może być tylko jeden.

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje