Korona królów. Jagiellonowie - 130 odc. Jagiełło zły na swoich panów, w związku z jego ożenkiem. Streszczenie 130 i 131 odc.

Data: 2024-02-12 09:57:03 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 130 oraz 131 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Oleśnicki i Hińcza w imieniu Władysława proszą o rękę księżniczki Holszańskiej. Wszyscy sądzą, że najstarszej. Tymczasem w 130 odcinku król wpada w złość na swoich panów, w związku ze swoim ożenkiem i ich ignorancją. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 130 odcinka serialu

W 130 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie  w roku 1421 Jagiełło wpada w złość na swoich panów, którzy są przeciwni jego ożenkowi z księżniczką Holsztyńską. Jak bowiem stryjeczną wnuczką Jagiełły. Król musiałby czekać na dyspensę, i to kolejną. Jadwiga w tajemnicy przed ojcem pisze list do Barbary Cylejskiej, swojej krewnej i żony Zygmunta Luksemburskiego. Skarży się w nim na propozycje ślubu z Fryderykiem Hohenzollernem.

Przeczytaj także:


 

Tymczasem Sofia wyjawia Samborowi, że spodziewa się dziecka. Na Wawelu pojawia się Ciołek, który zostaje sekretarzem biskupa Jastrzębca. Sonka nie chce spotkania z Świdrygiełłą. By nie jechać do Wilna, udaje, że jest chora. Jest okładana pokrzywami przez Olgę. Tymczasem Żiżka puszcza Femkę, a kobieta wstawia się za Zawiszą. On wyjeżdża, ona zostaje, by szukać syna. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 130 odcinek serialu?

Premierowa emisja 130 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 12 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 131 odc. W Wilnie księżniczki Holsztyńskie czekają na króla. Streszczenie 131 i 132 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 13 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 131 odcinka serialu

W 131 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie narzeczony Jadwigi, siedmiolatek Fryderyk Hohenzollern  przebywa na Wawelu. Jadwiga nie zamierza się z nim spotkać. Chłopiec jest bardzo niegrzeczny i biega po całym Wawelu. Tylko Mikołaj Trąba jest w stanie go uspokoić. W Wilnie siostry Holszańskie - Wasylisa i Maria z napięciem czekają na wizytę króla Jagiełły. Wszyscy uważają, że chce poślubić najstarszą, Wasylisę. Nie wierzą Witoldowi, że chodzi o najmłodszą, Sonkę. 

Akacjowa 38 - 308 odc. Leonor wyprzedaje cały nakład swojej powieści. Streszczenie 308 i 309 odc.

Tymczasem Sonka, która po pokrzywach jest cała w bąblach, zostaje w posiadłości księcia Semena. Niespodziewanie traci przytomność. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 131 odcinek serialu?

Premiera 131 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 13 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 14 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: Korona królów. Jagiellonowie, seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje