Korona królów. Jagiellonowie - 136 odc. Zofia ratuje królewną Jadwigę przed spadkiem z konia. Streszczenie 136 i 137 odc.

Data: 2024-02-26 09:52:14 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 136 oraz 137 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku  Zofia pojawia się na Wawelu i od razu dochodzi do konfliktu macochy z Jadwigą. Tymczasem w 136 odcinku Zofia ratuje Jadwigę przed upadkiem z konia, celowym uczynkiem szpiega zakonu. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. TVP. VOD

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 136 odcinka serialu

W 136 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie  w roku 1422 Zofia nie radzi sobie z dworskimi obyczajami. Tymczasem szpieg krzyżacki zamierza przeszkodzić w zawarciu sojuszu z Brandenburgią, jaki odbywa się podczas wizyty margrabiego Fryderyka Hohenzollerna na królewskim Wawelu. Obmyśla plan. Zamierza podciąć popręg w siodle królewny. Zauważa to Zofia i ratuje królewnę przed spadnięciem z konia. Ona jednak nie chce jej podziękować. Pragnie by Strasz był jej pokojowcem.  

Przeczytaj także:


 

Lech zamierza zemścić się na tym kto ukradł mu sakiewkę, w której miał  także wybite zęby. Tymczasem jako relikwie świętego Lamberta próbuje sprzedać je złodziej Sławoj. Zbigniew Oleśnicki i Jan Hincza są w podróży do Malborka, po pieniądze. Jeśli ich nie przywiozą, będzie wojna.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 136 odcinek serialu?

Premierowa emisja 136 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 27 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 137 odcinka serialu

W 137 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Jagiełło szykuje się do wojny z Krzyżakami. Jego myśli są przy Zofii, która martwi się o niego, ale i o Hińczę. Tymczasem na Wawel przybywają nowe dwórki, panny Szczukowskie - Kachna  oraz Eliszka. Okazuje się, że są znane zarówno Zofii, jak i Oldze, ale nie z najlepszej strony. 

Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jagiełło obiecuje, że pomoże Zygmuntowi Korybutowiczowi, wysłanemu przez Witolda jako namiestnik Pragi. Oleśnicy głosi kazanie, w którym potępia husytów. Przed nim ostrzega króla Mikołaj Trąba. Łach planuje intrygą przeciwko Sławojowi. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 137 odcinek serialu?

Premiera 137 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 27 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 28 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje