Korona królów. Jagiellonowie - 134 odc. W 1422 roku dochodzi do cichego ślubu Jagiełły. Streszczenie 134 i 135 odc.

Data: 2024-02-20 09:20:48 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 134 oraz 135 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Sonka już wie, że to ona ma być żoną króla, ale wciąż myśli o Janie Hinczy. Tymczasem w 134 odcinku, w roku 1422 dochodzi do cichego ślubu Jagiełły z Sonką, która po chrzcie przyjęła imię Zofia. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 134 odcinka serialu

W 134 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie w roku 1422, w Nowogródku odbywa się chrzest Sonki, która na nim dostaje imię Zofia. Na Litwie pojawia się z dyspensą od papieża legat Branda de Castiglione. Niebawem odbywa się skromny ślub Jagiełły i Zofii. Na uczcie brakuje Jana Hinczy. Okazuje się, że wdaje się w bójkę z księciem Świdrygiełłą, po czym zostaje wtrącony do lochów. 

Przeczytaj także:


 

Fryderyk Hohenzollern dalej psoci. Tym razem zamierza zrobić kawał Mikołajowi Trąbie. Straszy arcybiskupa smoczą maską, co kończy się jego zawałem serca. Komtur Malborka, Russdorf wydaje rozkaz Hermanowi, by zabił Jadwigę. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 134 odcinek serialu?

Premierowa emisja 134 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 20 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także środę, 21 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 135 odcinka serialu

W 135 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Zofia, która jest czwartą żoną króla Jagiełły pojawia się w Krakowie, gdzie serdecznie ją witają. Hincza dostaje od Ciołka poemat, który dedykowany jest przyszłej królowej Zofii. Gdy Zofia pojawia się na Wawelu, niestety nie zostaje dobrze przyjęta przez Jadwigę. Konflikt rodzi się po tym, jak Zofia zajmuje komnaty królowej, w których po śmierci matki, Anny Cylejskiej, mieszkała królewna.

Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Lech zostaje okradziony. Jagiełło natomiast jest zły na Krzyżaków, którzy odmawiają odszkodowania za straty. Grozi im, że jak nie oddadzą pieniędzy, będzie wojna. Tymczasem komtur Malborka, Paul von Russdorf sprawia, że swoją stanowisko Wielkiego Mistrza Krzyżackiego traci Kuchmeistr. Szpieg próbuje wniknąć na królewski Wawel. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 135 odcinek serialu?

Premiera 135 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 21 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 26 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje