Korona królów. Jagiellonowie - 143 odc. Król wybiera na biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego. Streszczenie 143 i 144 odc.

Data: 2024-03-12 10:20:15 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 143 oraz 144 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku, wiosną 1423 roku Zofia żona króla sądzi, że jest w ciąży Tymczasem w 143 odcinki król wybiera nowego biskupa krakowskiego. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 143 odcinka serialu

W 143 odcinku Korona królów. Jagiellonowie Zofia z Olgą, zgodnie z ruskim zwyczajem rozdają dzieciom krakowskim kołacze i pierniki. Tradycja mówi, że należy tak robić, gdy dzieje się dobrze. A ona sądzie, że jest w ciąży. Jagiełło wybiera biskupa krakowskiego. Zostaje nim Zbigniew Oleśnicki. Zawisza trafia w ręce husytów, staje się ich jeńcem. Ma być, zgodnie z tym co obiecuje mu Jan Żiżka stracony w Pradze. 

 Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Femka wymyśla plan. Wysyła do Jagiełły posłańca z prośbą o pomoc. Król każe przygotować dla husytów okup. Posłaniec jadąc na ratunek Zawiszy, zostaje zatrzymany przez odział dowodzony przez Pietrka. Tymczasem krzyżacki szpieg, który czyhał na życie królewny Jadwigi zostaje powieszony. W karczmie Bdzigost broni Kunegundy, którą atakuje  Głowacza. Za napaść na szlachcica zostaje wkrótce aresztowany. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 143 odcinek serialu?

Premierowa emisja 143 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 12 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 144 odc. W roku 1424 zbliża się koronacja Zofii. Streszczenie 144 i 145 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 12 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 144 odcinka serialu

W 144 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie przenosimy się do roku 1424, kiedy to zbliża się czas koronacji Zofii. Na Wawelu pojawiają się wielcy goście. Przyszła królowa wybiera matronę dla Jadwigi Katarzynę Mężykową, co okazuje się być złym pomysłem. Król Danii Eryk z księciem słupskim Bogusławem udają się do Budy. W podróży zatrzymują się w Krakowie. Zofia nie wie jak przyjąć takich wielkich gości. Oleśnicy mówi jej, że lepiej by się wcale nie odzywała. Król nie wie co dzieje się z Zawiszą. Martwi się o niego. Okup, który wysłał nie zadziałał. 

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem Głowacz skarży Bdzigosta o napaść, który ma stanąć przed miejskim sądem. Przyjaciele obmyślają plan, jak go uwolnić.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 144 odcinek serialu?

Premiera 144 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 13 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 18 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje