Korona królów. Jagiellonowie - 140 odc. Fryderyk Hohenzollern i królewna Jadwiga unikają zatrutych pierników. Streszczenie 140 i 141 odc.

Data: 2024-03-05 09:34:13 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 140 oraz 141 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku, w roku 1422 trwała wojna golubska Tymczasem w 140 mały Fryderyk Hohenzollern i królewna Jadwiga unikają zatrutych pierników. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 140 odcinka serialu

W 140 odcinku Korona królów. Jagiellonowie mały Fryderyk Hohenzollern i królewna Jadwiga unikają zjedzenia zatrutych pierniczków. Mikołaj Trąba, Zawisza Czarny i Jastrzębiec udają się do Kiezmarku, gdzie mają tam spotkać się z Zygmuntem Luksemburskim. Arcybiskupowi niestety nie udaje się ujawnić przed śmiercią, nazwiska szpiega, jaki znajduje się na Wawelu. Zawarty zostaje pokój mełneński z Krzyżakami. Nie cieszą się z niego polscy rycerze. Uważają, że tylko Litwa poniosła z tego tytułu jakieś korzyści. Odzyskała Żmudź. 

 Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jagiełło i książę Witold toczą spór o praktykowanie przez Zygmunta Korybutowicza radykalnej husyckiej herezji, komunii pod dwiema postaciami. Zofia próbuje znów zbliżyć się do królewny Jadwigi. Kończy się to wypadkiem. Skutek jest taki, że królewna zachwyca się Janem Hińczą. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 140 odcinek serialu?

Premierowa emisja 140 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w wtorek, 5 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 141 odc. Jagiełło dowiaduje się o śmierci Mikołaja Trąby. Streszczenie 141 i 142 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 6 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 141 odcinka serialu

W 141 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Strasz zostaje zdemaskowany przez przewodnika Gaspera w Kieżmarku. Tożsamość szpiega na Wawelu zostaje jednak utrzymana w tajemnicy. Zawisza Czarny spotyka się z Zygmuntem, zapewniając go o poparciu przez króla Władysława Zygmunta Korybutowicza. Pokój z Krzyżakami zostaje podpisany i Jagiełło wraca na Wawel. Rozpoczyna się uczta, na której Zofia i Jadwiga wspólnie tańczą. Radość przerywa wiadomość o śmierci Mikołaja Trąby. Jagiełło jest poruszony. Zofia zabiera go w miejsce, w którym Jastrzębiec przewozi zwłoki Trąby.

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Złodziejski pojedynek zostaje przez Lecha i Sławoja rozstrzygnięty w karczmie. Swojego płaszcza, który gdzieś zaginął, poszukuje Spytek. Wkrótce rozpoznaje Lecha. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 141 odcinek serialu?

Premiera 141 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 6 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 11 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie. Złoty wiek.

Książkę "Jagiellonowie. Złoty wiek" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje