Korona królów. Jagiellonowie - 137 odc. Jagiełło szykuje się do wojny z Krzyżakami. Streszczenie 137 i 138 odc.

Data: 2024-02-27 09:32:26 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 137 oraz 138 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Zofia ratuje Jadwigę przed upadkiem z konia, celowym uczynkiem szpiega zakonu. Tymczasem w 137 odcinku Jagiełło szykuje się do wojny z Krzyżakami. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 137 odcinka serialu

W 137 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król Jagiełło szykuje się do wojny z Krzyżakami. Myśli jednak o Zofii, która martwi się o niego, ale i o Hińczę. Tymczasem na Wawel przybywają nowe dwórki. Są to panny Szczukowskie - Kachna  oraz Eliszka. Okazuje się, że są znane zarówno Zofii, jak i Oldze, z nie najlepszej strony. 

Przeczytaj także:


 

Jagiełło obiecuje, że pomoże Zygmuntowi Korybutowiczowi, wysłanemu przez Witolda jako namiestnik Pragi. Oleśnicy głosi kazanie potępiające husytów. Przed nim ostrzega króla Mikołaj Trąba. Lech planuje intrygą przeciwko Sławojowi. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 137 odcinek serialu?

Premierowa emisja 137 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 27 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30.

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 28 lutego, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 138 odcinka serialu

W 138 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie król rusza na wojnę, żegnając się z Mikołajem Trąbką, który nie wie jeszcze, że to ich ostatnia rozmowa. Zofią ma opiekować się Jan Hinczy, którego na Wawelu spotyka Trąba. Hińcza jest zmęczony zakazaną miłością do Zofii. Postanawia, że powie o tym Mikołajowi Trąbie na spowiedzi. 

Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem Zofia próbuje jakoś zbliżyć się do Jadwigi, ale wpada w irytację. W mieście Ciołek walczy jak może, by znów wkraść się w łaski. Spisuje zatem cuda Jadwigi Andegaweńskiej. Sławoj wychodzi z lochu i poprzysięga zemstę na Lechu. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 138 odcinek serialu?

Premiera 138 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 28 lutego 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 4 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale, seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje