Korona królów. Jagiellonowie - 139 odc. Trwa wojna golubska. Streszczenie 139 i 140 odc.

Data: 2024-03-04 10:30:55 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 139 oraz 140 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku Władysław Jagiełło rusza na wojnę. Tymczasem w 139, w roku 1422 trwa wojna golubska. Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 139 odcinka serialu

W 139 odcinku Korona królów. Jagiellonowie w roku 1422 trwa wojna golubska. Krzyżacy zamykają się w zamku w Golubiu. Polacy przejmują list do Wielkiego Mistrza, dowiadując się z niego, że Zygmunt Luksemburczyk popiera zakon. Tymczasem Ciołek odzyskuje łaski i wraca na Wawel. Zabawia Zofię i jej gości, opowiadając o Ginewrze i Lancelocie. Na spotkaniu nie pojawia się Jadwiga. 

 Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Otruć ją zamierza szpieg Krzyżaków. Trucizna znajduje się w pierniczkach, które przypadkowo bierze z tacy mały Fryderyk. Trwa pojedynek między Lechem a Sławojem. Lech udaje się do łaźni, z której kradnie płaszcz Spytka z Melsztyna.

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 139 odcinek serialu?

Premierowa emisja 139 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się w poniedziałek, 4 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 140 odc. Fryderyk Hohenzollern i królewna Jadwiga unikają zatrutych pierników. Streszczenie 140 i 141 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także we wtorek, 5 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 140 odcinka serialu

W 140 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Fryderyk Hohenzollern i królewna Jadwiga jednak nie zjadają zatrutych pierniczków.  Mikołaj Trąba, Zawisza Czarny i Jastrzębiec udają się do Kiezmarku. mają tam spotkać się z Zygmuntem Luksemburskim. Arcybiskup niestety nie ujawnia, przed śmiercią, nazwiska szpiega, jaki znajduje się na Wawelu. Zawarty zostaje pokój mełneński z Krzyżakami. Nie powoduje to jednak radości u polskich rycerzy. Uważają, że tylko Litwa poniosła z tego tytułu jakieś korzyści. Odzyskała Żmudź. 

Przysięga - odc. 566 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Jagiełło i książę Witold toczą spór o praktykowanie przez Zygmunta Korybutowicza radykalnej husyckiej herezji, czyli komunii pod dwiema postaciami. Zofia próbuje znów zbliżyć się do jadwigi. Kończy się to wypadkiem. Skutek jest taki, że królewna Jadwiga jest zachwycona Janem Hińczą. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 140 odcinek serialu?

Premiera 140 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 5 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w środę, 6 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Sławomir Koper o tytule Jagiellonowie.

Książkę "Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje