Korona królów. Jagiellonowie - 146 odc. Książę Świdrygiełło proponuje Zofii potajemną schadzkę. Streszczenie 146 i 147 odc.

Data: 2024-03-19 10:20:34 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Przed nami 146 oraz 147 odcinek polskiego serialu, telenoweli historycznej Korona Królów. Jagiellonowie. W poprzednim odcinku król dowiaduje się, że jego żona zachowywała się niestosownie wobec króla Eryka. Tymczasem w 146 odcinku książę Świdrygiełło proponuje Zofii potajemną schadzkę Co czeka na widzów w dwóch kolejnych odcinku serialu?

Kadr z serialu "Korona królów. Jagiellonowie" TVP 1. fot. Centrum Informacji TVP / mat. prasowe

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 146 odcinka serialu

W 146 odcinku Korona królów. Jagiellonowie król Jagiełło wybiera się na przejażdżkę z Zygmuntem Luksemburskim, królem Danii oraz Norwegii, Erykiem. Jadwiga jest przekonywana przez Barbarę do małżeństwa z Bogusławem Słupskim. Królewna uważa go za zarozumialca. Świdrygiełło po raz kolejny namawia Zofię na potajemne spotkanie. Królowa postanawia, wspierania przez Olgą i Hińczą, ośmieszyć księcia. 

 Przeczytaj także: Velvet - 2 odc. Don Rafael zostaje sam, a Alberto i Ana znikają bez śladu. Streszczenie 2 i 3 odcinka

Strasz dostaje zadanie nie dopuszczenia do powrotu księcia Fryderyka na Wawel. Zabija posłańca, który zmierza do Wilna. Kunegunda usiłuje namówić Głowacza, by wycofał skargę na Bdzigosta. Ten napastuje kobietę. Ratuje ją Hynek. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy obejrzeć 146 odcinek serialu?

Premierowa emisja 146 odcinka odcinku Korona Królów. Jagiellonowie odbędzie się we wtorek, 19 marca 2024 roku, o godzinie 20:30.

Czytaj także: Czytaj również: Korona królów. Jagiellonowie - 147 odc. Strasz ma doprowadzić do tego, by królowa Zofia poroniła. Streszczenie 147 i 148 odc.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć serialu w telewizji, po emisji odcinek trafi także na platformę VOD. Odcinek można obejrzeć także w środę, 20 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1 oraz w sobotę, 30 marca, o godzinie 12:45, na TVP Seriale.

Korona Królów. Jagiellonowie – opis 147 odcinka serialu

W 147 odcinku Korona Królów. Jagiellonowie Wawel obiega radosna wiadomość o ciąży królowej Zofii. Zadowolony Jagiełło próbuje przekonać Jana Szafrańca, by został kanclerzem koronnym. Chce by podkanclerzym był Stanisław Ciołek. Ochmistrzem królowej Zofii zostaje natomiast Wojciech Malski. Witold otrzymuje poselstwo dwóch królów o zabieganie dla księcia Bogusława i tajne od Jagiełły, by raczej zwlekał z podjęciem decyzji. Świdrygiełło planuje, wraz z Zygmuntem Korybutowiczem spisek. 

Czytaj też: „Velvet” – popularna hiszpańska telenowela ponownie w TVP!

Tymczasem w Krakowie pojawia się krewny Bdzigosta, Dobek z Bagna. Chce zapłaty za zeznania. Strasz ma nowe zadanie, które zleca mu szpieg Zdenek. Ma zrobić wszystko, by dziecko królowej się nie urodziło. Strasz kupuje o mieszczki Jolanty zioła poronne. 

Korona Królów. Jagiellonowie – gdzie i kiedy można obejrzeć 147 odcinek serialu?

Premiera 147 odcinka Korona królów. Jagiellonowie odbędzie się w środę, 20 marca 2024 roku, o godzinie 20:30. Powtórka w poniedziałek, 25 marca, o godzinie 11:35, na TVP 1. Serial można oglądać także na TVP VOD. 

Przeczytaj także:


Bądź na bieżąco ze swoim ulubionym serialem! Zaobserwuj nas na Facebooku!

Korona Królów. Jagiellonowie – książki

Serial Korona Królów. Jagiellonowie to polska produkcja, która bazuje na prawdziwych wydarzeniach, na pewnych prawdach historycznych. Serial jednak nie ma swojego odpowiednika książkowego, a jego fabuła bazuje na autorskim scenariuszu. Istnieje jednak wiele książek opowiadających o dynastii Jagiellonów. Jedną z nich jest książka, której autorem jest Jerzy Besala o tytule Małżeństwa królewskie Jagiellonowie

Książkę "Małżeństwa królewskie Jagiellonowie" wydawnictwa Bellona w dobrej cenie kupić można poniżej:

Tagi: seriale historyczne, telenowele, telewizja, tvp,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje